Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Foto Galeri

Güçlü, sırf AK Partili diye işçi kıyımı yapan CHP belediyelerine seslendi!

AK Parti Yalova İl Başkanlığı, son günlerde işten çıkarmalar ve işten çıkarmaya yönelik baskılar hakkında bir basın toplantısı düzenledi.

AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın derler ancak görevi devralan CHP belediyeleri, insanın yaşamını idame ettirmesi için ihtiyacı olan ekmeğine kör bir siyasi hırsla göz dikmiş bulunmaktadır” dedi.

Haber/Hanife Cömez

Ekmekle oynayan şerefsizdir, namussuzdur denilmişti..!

.. ‘Geçmişiyle, haksızlığa uğrattığı mazlumlarla ve tüm vatandaşlarımızla “helalleştiğini” iddia eden CHP’de hiçbir şey değişmemiş.’

.. ‘İşten çıkaramadıklarına ise mobbing uygulamaya ve yıldırmaya niyetlenmektedirler.’

Ak Parti İl Başkanı Umut Güçlü, Merkez İlçe Hamit Demir Konferans Salonunda basın açıklaması yaparak Yalovalı hemşerilerine seslendi..

Hamit Demir Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen basın toplantısında, ilçe başkanlarıyla birlikte basın mensuplarının karşısına çıkmak durumunda kaldıklarını söyleyen Güçlü, açıklamasında şunlara yer verdi: “Birçok kere burada sizinle birlikte olduk, basın açıklamaları ve toplantılar düzenledik ama bugün çok daha üzücü bir mesele için ilçe başkanlarımla birlikte sizlerin karşısında bulunmaktayım.

Bilindiği üzere bir seçim sürecini geride bıraktık. Kazandığımız yerler oldu, kaybettiğimiz yerler oldu.

Seçimde neden bazı yerlerde istediğimiz sonuçları alamadığımızın çalışmalarını tüm teşkilat birimlerimizle Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesi ve emirleriyle enine boyuna yapıyoruz. Bu çalışmaları yaparken de Ak Partiyi milletin partisi yapan halkımızla buluşmaya devam ediyor, sorunlarını gidermeye, üzüntülerine, sevinçlerine ortak olmaya gayret gösteriyoruz.

Yalova’nın bazı ilçelerinde hepimizin malumu, belediyeleri CHP’ye devrettik. Son derece demokratik bir ortamda gerçekleşen seçimlerden sonra da kaybetmişliğin hazımsızlığına düşmeden, parti geleneğimize ve insani değerlerimize uygun bir şekilde belediyelerin devrini gerçekleştirdik. AK Parti için milletin kararından daha önemli bir karar yoktur, olmayacaktır da. Nasıl ki kazandığımız zamanlarda tüm seçmenlere olan saygımızı koruduysak, kaybettiğimiz zaman da bunu muhafaza etmeyi her zaman bildik.

Ancak bugün görüyoruz ki, geçmişiyle, haksızlığa uğrattığı mazlumlarla ve tüm vatandaşlarımızla “helalleştiğini” iddia eden CHP’de hiçbir şey değişmemiş, değişmemekle kalmamış, kendisinden olmayana karşı zulmünü artırmaya niyetlenmişlerdir.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın derler ancak görevi devralan CHP belediyeleri, insanın yaşamını idame ettirmesi için ihtiyacı olan ekmeğine kör bir siyasi hırsla göz dikmiş bulunmaktadır. Görev aldıkları tüm ilçelerde, kadın, genç, ihtiyaç sahibi ayrımı yapmadan, sadece siyasi görüşlerinden dolayı çalışanları işten çıkarmaya başlamışlardır. İşten çıkaramadıklarına ise mobbing uygulamaya ve yıldırmaya niyetlenmektedirler. Yıllardır ofis elemanı olarak çalışan 50 küsür yaşlarındaki insanları -sırf tazminatlarını ödememek için işten çıkaramadıklarından- park bahçelerde görevlendirmenin hiçbir insani duyguyla bağdaşması beklenemez.

Seçimlerden önce CHP’nin önde gelen büyükşehir belediye başkanlarından biri “ekmekle oynayan şerefsizdir, namussuzdur” demişti. Biz böyle kelimeler kullanmaktan ar ederiz ama AK Parti önce Türkiye’de, sonra dünyada nerede haksızlığa, zulme uğramış bir kimse varsa her zaman yanında olmayı şiar edinmiş bir partidir. Bu yüzden işten çıkarılan ve mobbinge uğrayan vatandaşlarımızın – siyasi görüşü ne olursa olsun- kararlılıkla arkalarında durmaya devam edeceğiz. Bu konuda hukuki ve insani her adımı atmaktan da geri durmayacağımızı belirtmek isterim.

Buradan sırf AK Partili diye işçi kıyımı yapan CHP belediyelerine sesleniyorum. İnsan olduğunuzu, karşınızdakinin de bir insan olduğunu ve bir kimsenin ekmeğiyle oynayanın iflah olmayacağını iyi biliniz.

Aynı şekilde bu personellerin çalışma arkadaşlarına sesleniyorum. Arkadaşlarınızın, kardeşlerinizin yanında durunuz.

Tüm işçi ve memur sendikalarına sesleniyorum: Bu işten çıkarılan personellerin hakkını savunmak için ne gerekiyorsa yapınız ve biliniz ki, AK Parti tüm imkanlarıyla arkanızdadır.

Takdiri güzel Yalova’mızın güzel insanlarına bırakıyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT