Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri
Foto Galeri

YALOVAYI YÖNETENLERLE DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Sanmar Tersanesi’nde,  kurtarma 17-18 römorkörleri teslim alma törenine katıldı. Bakan Uraloğlu, bir dizi açılış ve incelemeler için Cuma günü Yalova da çok önemli açıklamalarda bulundu.

İKMAL İHALESİ YAPILACAK!

ÇEVRE YOLU 2024 DE İHALE EDİLECEK!

OSB YOLLARI VE DEMİRYOLU PROJELERİ VAR!

AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ DEVAM EDECEK!

TRAFİK İLE ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİ BİRBİRİNDEN AYRILACAK!

Sanmar Tersanesi’nde gerçekleştirilen Kurtarma 17-18 römorkörleri teslim alma töreninde konuşma yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Gemi sanayimizin ihracat rakamı Kasım sonu itibariyle tüm Türkiye’de 1.7 milyar Dolar, Yalova’da ise 661 milyon Dolar olmuştur. Yani, Türkiye gemi sanayi ihracat rakamının önemli bölümü Yalova’da üretilmiştir” dedi.

Kentte Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü filosuna katılarak kurtarma 17 ve Kurtarma 18 römorkörlerinin teslimi törenine katılan Bakan Abdulkadir Uraloğlu,  teslim alma töreninden sonra, Ak Parti teşkilatı ve Yalova Altınova Tersane Girişimcileri Sanmar üyeleri ile birlikte, tersanede yapılan toplantıda bir araya geldi.  

Ziyarette Bakana; Yalova Valisi Hülya Kaya, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol ve AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü eşlik etti.

Yalova’ya yaptıkları hizmetlere değinen Bakan, “Mesela bir tersaneden bahsediyoruz. Buradaki Osmangazi Köprüsü’nün bitmesiyle gerçekten o tersane ete kemiğe büründü ve bugün artık yerine sığmaz duruma geldi. Memnuniyetle yeni inşaatların yapıldığını gördüm orada. Dünyanın her tarafına orada ürettiğimiz gemileri, römorkörleri deniz araçlarını yapıyoruz ve sıradan olanları değil, gerçekten pahada ağır olanları orada imal ediyoruz. Buna da mutlu oldum. Biliyordum, yerinde görmüş oldum” ifadelerini kullandı.

Bakan Uraloğlu, Yalova’da gerçekleştirilen hizmetleri değerlendirdi..

Yapılan ziyaretler ve teslim törenleri hakkında konuşan Bakan Uraloğlu, Yalova’da yapılan hizmetlerin AK Parti belediyeciliğiyle daha artacağını söyledi. Yalova’da tamamlanan projeler ve yapılacak olan yeni projeler hakkında açıklamada bulunan Bakan, “İnşallah bu önümüzdeki 31 Mart seçimlerinde de Yalova’yı tekrar tanıştırdığımız AK Parti belediyeciliğiyle bundan sonra daha üst seviyede devam ederek hizmetlerimizi burada hep beraber artırmış olacağız” şeklinde konuştu.

Uraloğlu, Altınova Sanmar Tersanesi’nden sonra Yalova Valiliği’nde koordinasyon toplantısında..

Valilik binasında başta belediye başkanları, ilgili kurum müdürleri ve Bakanlık yetkilileri ile birlikte Yalova ile ilgili projeler ve yatırımlar hakkında toplantı yapıldı..

Altınova programlarını bitirip Yalova’ya gelen Bakan Uraloğlu, Yalova Valiliği’nde il koordinasyon toplantısına katıldı. Programa Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, İl Emniyet Müdürü Salih Gözüm, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü, MHP İl Başkanı İhsan Güldoğan, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile ilçe belediye başkanları hazır bulundu.

Birkaç gün önce Yalova’ya yakın konumdaki Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ikinci pistinin yapımını tamamlayarak hizmete açtıklarını vurgulayan Uraloğlu, bu sayede artık taksi yolunda bekleme olmayacağını, uçakların iniş kalkışlarının daha kısa süreceğini aktardı.

Çınarcık-Armutlu yolu yapımının kalan bölümü, ihaleye çıkacak..

Uraloğlu, “Yalova’da bölünmüş yol uzunluğunu 3-4 kat artırdık. Bitümlü sıcak karışım kaplamalarını yaygınlaştırdık.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu,“Tabii istediğimiz hızda bitiremediğimiz bir projemiz var. Ben ondan da bahsetmek istiyorum; Çınarcık-Armutlu yolu. 45 kilometre olan yolun 35 kilometresini bitirdik. Geçmişte bazı sıkıntılarımız oldu. Orada çok yakın takibe aldık artık. Bir ikmal ihalesi yapmamız gerekiyor. Önümüzdeki ay içerisinde o ikmal ihalesini inşallah yaparız. Bundan sonra orayı biz Yalova’nın Çınarcık’ın, Armutlu’nun gündeminden inşallah çıkarmış olacağız” dedi.

Yalova’daki çevre yolu projesine de değinen Uraloğlu, “İnşallah önümüzdeki ay onun ilanını yapıyoruz. 2024 yılının ilk aylarında ihalesini bitirir, yine yıl içerisinde de projemize başlamış oluruz. Dolayısıyla biz ne yapmış olacağız? Biraz transit trafikle, şehir içerisindeki trafiği birbirinden ayırarak rahatlatmış olacağız. Kapasitesini geliştirmiş olacağız. Onun haricinde bu OSB alanlarının bağlantı yollarıyla Kılıç Yolu bir demir yolu bağlantısı olabilir mi? Bunları konuşuyoruz. Biz gerekli notlarımızı aldık.” değerlendirmesinde bulundu.

Uraloğlu, özellikle son fırtınalarda etkilenen balıkçı barınağı ve geçmişten hasarları olan kıyı yapılarıyla ilgili tespitleri de yaptıklarını kaydederek, “Onların yatırım programına alınmasından tutun da projesinin yapılmasına kadar hızlı bir şekilde onları da tamamlamış olacağız. İnşallah bu önümüzdeki 31 Mart seçimlerinde de Yalova’yı tekrar tanıştırdığımız AK Parti belediyeciliğiyle bundan sonra daha üst seviyede devam ederek hizmetlerimizi burada hep beraber artırmış olacağız.” ifadesini kullandı.

Toplantının ardından Yalova Belediyesi’ne giden Bakan Uraloğlu, Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’tan çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Akabinde AK Parti İl binasını ziyaret eden Bakan, Ak Parti Merkez İlçe konferans salonunda teşkilatla bir araya geldi. Ziyaret MHP İl Başkanlığı’nda son buldu.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT