Yerel Gündem Haber Girişi : 19 Eylül 2023 14:27

 HÜLYA KAYA DOĞA YÜRÜYÜŞÜNDEYalova Valisi Hülya Kaya, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen doğa yürüyüşüne katıldı..
 

  • .. 'Yalova yaşanılası bir şehir ve keşfedilmemiş bir cennet.'

 

Vali Kaya, Yalova'da köylerin inanılmaz güzelliklere sahip olduğuna dikkat çekerek, Yalova'da keşfedilmemiş yerleri açığa çıkartacaklarını söyledi.

 

  • .. 'Yalova'yı bir turizm cenneti haline getirilmesi için ek yatırımlar var. Onları bir bir gerçekleştireceğiz.'

     

Haber/Hanife CÖMEZ
            

 

KANAAT HABER/ Çınarcık ilçesine bağlı Güllük köyündeki Ortaburun Göleti'nde düzenlenen doğa yürüyüşüne katılan Vali Kaya'ya kurum müdürleri ve vatandaşlar eşlik etti. Gölete düzenlenen yürüyüşün ardından, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Yalova Şube Müdürlüğü tarafından alana keklik getirildi. Vali Hülya Kaya, yaban ördeklerini doğaya bırakarak, Şube Müdürü Nevzat Alğan'dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

“Yalova'nın turizm cenneti haline gelmesi için yapacağımız ek yatırımlar var.”

Programla ilgili açıklama yapan Kaya, Yalova'nın en güzel yanlarından birini bugün yaptıkları yürüyüşle keşfettiklerini ifade etti. Yalova'nın köylerinin inanılmaz güzelliklere sahip olduğunu aktaran Kaya, "Bugün görmüş olduğumuz yürüyüş parkuru belki Türkiye'nin en güzel yürüyüş parkurlarından birisi. Bugün gölün etrafından dolaştık. Yaklaşık 8 kilometre kadar yürüdük ama tüm ailelerin rahatlıkla yürüyebileceği zorlukta, inanılmaz güzel, etrafımızda kuş sesleri eşliğinde bir yürüyüş gerçekleştirdik. Yalova hakikaten henüz keşfedilmemiş bir cennet. İstanbul'un hemen yanı başında ama bu güzellikleri hala İstanbullular da Türkiye'miz de keşfedememiş. Biz bunları açığa çıkarmak istiyoruz. Bugün yürüdüğümüz parkur için ek düzenlemeler yapacağız. Yalova'nın bir turizm cenneti haline gelebilmesi için yapacağımız bazı ek yatırımlar var. Onları gerçekleştireceğiz." dedi.