Ulusal Gündem Haber Girişi : 13 Eylül 2021 14:30

İlk kez böyle bir sevgi gördü! Djokovic, destek gördüğü maçı kaybedince gözyaşlarına engel olamadı

İlk kez böyle bir sevgi gördü! Djokovic, destek gördüğü maçı kaybedince gözyaşlarına engel olamadı

 

 

ABD Açık erkekler final maçında Novak Djokovic'i 6-4, 6-4 ve 6-4'lük setlerle 3-0 mağlup eden Daniil Medvedev şampiyon oldu. Medvedev, bu zafer sonrası kendi başarısına şaşırdı. Tenis otoritelerinin Federer ve Nadal'ın önünde gördüğü Djokovic, belki de kariyerinde ilk kez bir maçta desteklendi. Destek alkışları sonrası duygusallaşan Djokovic, gözyaşlarını tutamadı.

 

ABD'nin New York kentinde bulunan Arthur Ashe Stadyumu'nda gerçekleştirilen grand slam turnuvasının tek erkekler finalinde gülen taraf Medvedev oldu. Medvedev'in, maç boyunca Djokovic'e karşı gösterdiği üstün performans herkesi şaşırttı. Yüksek direnciyle rakiplerini pes ettiren Djokovic, bu kez pes eden taraf oldu.

 

BELKİ DE İLK KEZ DESTEK GÖRDÜ

 

Djokovic, bugüne kadar pek çok önemli maça çıktı ama ilk kez böylesine büyük bir destekle karşılaştı. Tenisseverlerin 'antipatik' olarak tanımladığı Djokovic, bu destek sonrasında gözyaşlarını tutamadı.

 

"SEN TARİHİN EN İYİSİSİN"

 

Medvedev de finalde yendiği rakibinin yüzüne karşı gerçekleri itiraf etti. Medvedev, "Benim için sen tarihteki en iyi oyuncusun. Bunu ilk kez söylüyorum" dedi. Bu sözlerden sonra alanda alkışlar koptu.