Ulusal Gündem Haber Girişi : 24 Mayıs 2023 10:51

İmamoğlu’ndan Erdoğan'ın danışmanına 'PKK' tepkisi: Böyle bir trollük görmedim

İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı Ayhan Ogan'ın CHP’nin 2018’de bazı Kürt illerinde aldığı oylarla Kılıçdaroğlu’nun 14 Mayıs seçimlerinde aldığı oyları kıyaslayarak “Sayın Kılıçdaroğlu vatanseverdir PKK ile ne alakası var canım” sözlerine sert tepki gösterdi. "Böyle bir trollük görmedim ben" diyen İmamoğlu, Erdoğan'ın tutum ve söylemlerinin alt kademelere bu şekilde yansıdığını belirterek isyan etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah” programına konuk oldu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, canlı yayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "montaj" itirafına ve AK Partili siyasilerin tepkilerine değinerek, "Bu nasıl bir hırstır. Bu nasıl bir simsiyah kalp. Olacak şey değil ya. Genel başkanımızı terör örgütü ile aynı kareye koyuyorsunuz, sonra çıkıyorsunuz 'Ama montaj'... Allah'ın adaleti büyüktür" dedi.

 

İmamoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 

 

"Bir ülkenin cumhurbaşkanı Allah aşkına. Siz bu videoyu miting miting izlettiniz. Bakan, danışman savunamıyor, dili dönüyor. Ben onlar gibi dilimi dolaştırmam! Bu tür günahlar bazen bir aileyi yok eder. Yapılan milletin düzenini yok etmek, nasıl bir hırs?

 

ERDOĞAN'A: BU NASIL BİR HIRSTIR, BU NASIL BİR SİMSİYAH KALP',

 

"Hiçbirimiz buna tenezzül etmeden bir süreç yürüttük. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı 'Ama montaj, ama şu, ama bu'... Gerçekmiş gibi gösterdiniz. Şimdi savunamıyor. Bu nasıl bir hırstır. Bu nasıl bir simsiyah kalp. Olacak şey değil ya. Genel başkanımızı terör örgütü ile aynı kareye koyuyorsunuz, sonra çıkıyorsunuz 'Ama montaj'... Allah'ın adaleti büyüktür. Biz bin defa desek de milletimizin bir bölümüne anlatamazdık. Şimdi kendisi itiraf etti.

 

Haber Paula Papureanu