Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Ekonomi

 İŞKUR HİZMET NOKTASI AÇILDI

Yalova Makine İhtisas OSB ve Çalışma ve İş Kurumu Yalova İl Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği ile İŞKUR Hizmetlerinin sunumuna ilişkin protokol kapsamında Yalova OSB bünyesinde kurulan Nitelikli İstihdam merkezinde İŞKUR hizmet noktası açıldı.

İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede, Yalova Makine İhtisas OSB Bölge Müdürü Musa Turan ve Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Acar ile istihdam ve eğitim alanında yapılacak çalışmaları değerlendirdi. İl Müdürü Dede yaptığı açıklamada, “Yalova Makine İhtisas OSB ve İŞKUR İl Müdürlüğümüz ortaklığında faaliyetlerine başlayacak olan Hizmet Noktamızda; Yalova OSB bünyesindeki fabrika ve sanayi kuruluşlarının, istenilen nitelikli iş gücüne ulaşmasını ve iş arayanlarında hızlı şekilde iş bulmasına destek vermesini hedeflediğimiz gibi hayata geçireceğimiz bu proje, yerinde hizmet anlayışı açısından ilimiz için bir ilk olma özelliğini taşıyor” ifadelerine yer verdi.

Nitelikli istihdam merkezi bünyesinde iş arayanlar bir taraftan ilk etapta; PLC (Programlanabilir Lojik Kontrol ve Operatör Panel Programlama), Similasyon eğitimleri, Kaynakçı (similasyon eğitimi) Forklift Operatörü (similasyon eğitimi), CNC (similasyon eğitimi) Autocad, Yalın Eğitim ve Bilişim alanlarında eğitimler alırken, diğer taraftan İŞKUR Hizmet Noktamızda görevlendirilecek olan İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları, işverenlerin açık iş taleplerine uygun iş arayanları merkeze davet ederek; toplu iş görüşmeleri gerçekleştirecek.      

Yalova OSB’nin hızlı bir şekilde kurulumunu tamamladığını ve istihdam anlamında önemli artışlar olacağını tahmin ettiklerini söyleyen Erhan Dede, “Bu amaçla şimdiden geleceğe dönük olarak hizmetlerimizi planlamaya ve geliştirmeye çalışıyoruz. İlimizde iş arayan ve işverenlerimizin Hizmet Noktamızda tüm hizmetlerimizden yararlanmasını sağlayacağız. İŞKUR Hizmet Noktalarının iş bulmak isteyen gençler ile işverenlerin buluşmasında önemli olduğunu belirterek, bu projemizi kısa sürede hayata geçirmesinden dolayı Makine İhtisas OSB’ye teşekkür ediyoruz.” dedi.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT