Yerel Gündem Haber Girişi : 27 Temmuz 2022 15:00

İŞKUR ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİN YANINDA

 

 

Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan Dede, gençlere meslek danışmanlarınca gerekli desteğin verilmeye devam ettiğini belirterek, kariyer yolunda gençlerimizin yalnız kalmamasını hedeflediklerini ve üniversite tercih döneminde de gençlerin yanında olacaklarını söyledi.

 

 

Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan Dede yaptığı açıklamada; “Gençlerin, kariyer planlamasında son derece önemli bir yer tutan üniversite tercihleri dönemlerinde doğru bölüm tercihi yapılması noktasında rehberlik etmek Kurumumuzun görevleri arasında yer almaktadır. Bu dönemde öğrencilere yardımcı olmak, yanlış meslek seçiminin bireysel ve toplumsal anlamdaki olumsuz etkilerinin giderilmesi ve kariyer yolunda gençlerimizin yalnız kalmaması hedeflenmektedir. 

 

Özellikle üniversite tercihi döneminde, gençlerimizi Kurumumuz resmi internet sitesinde dijital olarak yayınlanan Meslek Seçimine Destek Dergisi’nden (https://www.iskur.gov.tr/kurumsal-bilgi/yayinlar/) faydalanmalıdır. Bununla birlikte, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilerek kullanıma sunulan ÜNİ-VERİ (https://www.cbiko.gov.tr/projeler/uni-veri) ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından geliştirilerek kullanıma sunulan Yükseköğretim Programı Atlası (https://yokatlas.yok.gov.tr/) tercih aşamasında kullanılabilecek diğer güvenilir referans kaynaklardır.

 

Gençlerimize kariyer yolculuğunun en önemli dönüm noktası olan bu süreçte kararsızlık yaşayan, meslek seçimi konusunda destek isteyen gençlerimizi İl Müdürlüğümüzü ziyaret ederek meslek danışmanlığı hizmetinden faydalanmaya davet ediyoruz.” dedi.