Yerel Gündem Haber Girişi : 12 Ocak 2022 20:09

İSTANBULLU KURSİYERLER, HERSEK LAGÜNÜNÜ GEZDİ

İSTANBULLU KURSİYERLER, HERSEK LAGÜNÜNÜ GEZDİ

 

İstanbul Ataşehir Halk Eğitim Merkezinden Tıbbi Aromatik Bitkiler kursiyerleri, Altınova Hersek Lagünü Sulak Alanını ziyarete geldi.

İstanbul Ataşehir Halk Eğitim Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursudan 23 kişilik grup, Altınova Hersek Lagünü Sulak Alanını ziyarete geldi.

ÖNEMLİ BİLGİLER EDİNDİLER

Eğitim Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursiyerleri, Hersek Lagününü gezdi. Kursiyerler ilk olarak, ilgi alanları olan Altınova Belediyesi Doğa Eğitim Merkezi ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesini gezdiler. Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Engelsiz Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesinde yapılan çalışmalar ile bitkiler hakkımda merkez yöneticilerinden bilgi alan kursiyerler oldukça yararlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

BÖLGEYİ TANIDILAR

Ardından; Altınova Belediyesi Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Engelsiz Kuş Gözlem Kulesini gezen kursiyerler, bölgeyi tanıma imkânı buldu. 7 katlı asansörlü Kuş Gözlem Kulesinde lagünde bulunan kuş türlerini seyreden misafirler, program sonunda Doğa ve Hayvanları Koruma Gönüllüleri Sözleşmesini de içeren Türkiye’nin ilk ve tek Altınova Belediyesi Doğa Pasaportunu alarak keyifli bir gün geçirdi.