Yerel Gündem Haber Girişi : 08 Eylül 2023 11:05

KANALİZASYON ALTYAPI ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR


 


 

Yalova Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Dere Mahallesi Doğanbey Sokakta başlattığı kanalizasyon altyapı yenileme çalışmasına devam ediyor. Mevcut altyapıda yer alan 200’lük boruların yerine, yeni döşenmeye başlayan 300, 400 ve 600'lük kanalizasyon borularıyla bu bölgenin altyapı sorunu çözülmüş olacak .

Yalova Belediyesi, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, Dere Mahallesi Doğanbey Sokakta altyapı çalışması başlattı.

Yalova Belediyesi tarafından, artacak olan nüfus yoğunluğu düşünülerek Dere ve Bağlarbaşı mahallelerinde başlatılan ve yapımı devam eden çalışmaların; Ziver Tüzel Caddesi, Doğanbey Sokak ve Vatan Caddesi güzergâhlarında devam edeceğini bildirdi.

Yapılan altyapı çalışması hakkında bilgiler Yalova Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, “2 bin 500 metre olacak olan kanalizasyon altyapı çalışması ile bu bölgemiz hem artan nüfus yapısıyla ve hem de kentsel dönüşümün tamamlanmasıyla, nüfus yoğunluğundan dolayı altyapı yetersiz kalacaktı. Yapmış olduğumuz 2 bin 500’lük altyapı kanalizasyon çalışmasıyla altyapımızda oluşabilecek problemlerinde önüne geçmiş olacağız” dediler.