Yerel Gündem Haber Girişi : 13 Eylül 2023 10:26

KARDEŞ BOSNA'DAN ALTINOVA'YA ZİYARET

 

Hersekzade Ahmet Paşa’nın doğup büyüdüğü topraklardan Altınova’ya gelen Bosna Hersekli misafirler, ilçede çeşitli temaslarda bulundu..

Aliya İzzetbegoviç’in Cumhurbaşkanımıza vasiyeti; ‘ BOSNA'MI KORU, BOSNAMA SAHİP ÇIK. BURALAR HEP EVLAD-I FATİHAN.'

Haber/Hanife CÖMEZ

Altınova Belediyesi, Bosna-Hersek'ten ilçeye gelen misafirleri ağırladı. Altınova Belediye Başkan Vekili Bilal Ok, “Sizleri ilçemizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Bu tür kültür birlikteliklerini çok önemsiyoruz” dedi.

Biz kardeşiz”

Altınova Belediye Başkan Vekili Bilal Ok, Bosna Hersek’ten gelen misafirleri ilk olarak kahvaltıda ağırladı. “Biz biriz, kardeşiz” diyerek, Bosna Hersek’ten gelen konuklarını ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Altınova Belediye Başkan Vekili Bilal Ok, “Aliya İzzetbegoviç’in Cumhurbaşkanımıza vasiyeti, ‘Bosna’mı koru, Bosna’ma sahip çık. Buralar hep Evlad-ı Fatihan’dır, o size emanettir’ demişti. Dost ve kardeş ülke Bosna Hersek’ten gelen kardeşlerimizi ilçemizde misafir etmekten mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Bosna Hersek Heyeti; Hersek Mahallesi’nde Hersekzade Ahmet Paşa Külliyesi, Altınova Belediyesi Doğa Eğitim Merkezi ve Engelsiz Kuş Gözlem Kulesi ile Engelsiz Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesini ziyaret ederek, bölge hakkında bilgiler aldılar.