Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
eğitim

KARİYER VE MESLEK TANITIM GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Kariyer ve Meslek tanıtım günleri etkinlikleri kapsamında alan uzmanları, öğrenciler ile buluştu.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen etkinliğe; Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan Dede, Çiftlikköy İlçe Millî Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, Okul Müdürü Hüseyin Nalbant, alan uzmanları ve meslek seçme aşamasındaki bölüm öğrencileri katıldı. Toplam dört oturum şeklinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında öğrencilere; Tekstil teknolojisi, Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik, ve Polimer-Kimya alanındaki meslekler tanıtıldı.

Tecrübelerini paylaştılar..

Meslek tanıtım günlerinin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiklerini söyleyen İŞ-KUR Müdürü Erhan Dede, “Bu yılda Çiftlikköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile iş piyasası verilerine göre en fazla ihtiyaç duyulan ve en çok tercih edilen bölümlerin tanıtımını gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda okul yönetimimiz ile birlikte belirlediğimiz mesleklerinde uzman isimlerden oluşan konuşmacılarımız, mesleğe giriş koşulları, mesleklerinin incelikleri, yaşadıkları tecrübeler ve daha birçok konu hakkında detaylı olarak öğrenciler ile bilgilerini paylaşacaklar” dedi.

İŞKUR İl Müdürü Dede, öğrencilerin katılımcıları çok iyi dinlemelerini, geleceğin meslekleri ve girişimcilik alanında daha fazla araştırma yaparak edinecekleri bilgileri ile katma değeri yüksek alanlarda meslek hayatlarını devam etmelerini tavsiye etti.

Programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve özellikle de değerli akademisyen ve meslek mensuplarından konuşmacı olarak gelen misafirlere ayrı ayrı teşekkür eden Dede, meslek tanıtım gününün güzel ve faydalı geçmesini temenni etti.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT