Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Foto Galeri

KENT KUPASI 2024 KURUMLARARASI FUTBOLLA BAŞLADI


Yalova’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kent Kupası başladı..

Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından organize edilen ve Yalova Belediyesi, Yalova İl Özel İdaresi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleştirilen kupa, yoğun katılımla gelenekselleşiyor.


2024 yılı için belirlenen spor dalları arasında Kurumlar arası Futbol, Sokak Basketbolu, Dart, Bocce, Satranç, Wushu, Geleneksel Okçuluk ve Masa Tenisi yer alıyor. 2022 yılında 600, 2023 yılında ise 1019 katılımcıya bulaşan kupa, bu yıl 01/06/2024’e kadar alınacak kayıtlar hariç olmak üzere şimdiden 900 başvuru aldı.
Gençlik Meclisi Başkanı Fatih Ayaz kupayla ilgili şunları söyledi: “Yoğun katılımla her yıl şehirde hareketlilik sağlıyoruz. Kupamızı yavaş yavaş geleneksel hale getirdiğimizi düşünüyoruz. Bizim kupamız amatör ruhla uzman etkinlik yönetimini bütünleştirmeyi hedefliyor. Bizimle gönüllü olarak kupada görev yapan gençler, geleceğin kupalarında görev alacaklar. Ailelerin bir akşam etkinliği olarak gelip izlediği, kardeşçe ve sporun ruhuna uygun bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Hayalimiz, nice yıllar kupanın düzenlenmesi ve bir gün çocuklarımızın kupada yarışması. Şehrimiz çok büyük potansiyeller barındırıyor; kupamız umarım şehirdeki henüz amatör sporcuların keşfedildiği bir mecraya evrilir. Bu sebepler dolayısıyla bu yıl özellikle şehir eğlencesi ve şehir oyunlarını vurguluyoruz.”

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT