Siyaset Haber Girişi : 19 Mayıs 2023 08:43

Kılıçdaroğlu."Sana Söz" bitti, "Karar Ver" başladı

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim gecesinden sonra ilk kez kameraların karşısındaydı. İkinci tur için vaatlerini sıralayan Kılıçdaroğlu, terör ve sığınmacılarla ilgili söylemlerde bulundu. İkinci tur için sandığa gitme çağrısı yaptı. Müşahit sayısının artırılacağını söyledi.

 

KILIÇDAROĞLU: SİZLERİN MESAJLARINIZI ALDIK

"Kimi vatandaşlarımız sandığa gitmedi, kimi sandığa gidip tepkisel oy kullandı. Biz de sizlerin mesajlarınızı aldık." Seçim sonuçlarını işte böyle yorumladı. "Mesajı aldık" dedi.

 

"28 MAYIS'TA HER SANDIĞA 5 MÜŞAHİT"

 

İkinci tur için sandığa gitme çağrısı yaptı. Müşahit sayısının artırılacağını söyledi. "28 Mayıs tarihinde seçim sabahı her sandıkta bu kez 1-2 değil, 5 müşahitte ihtiyacımız var. Sevgili vatandaşım seni de oy attığın sandığın başında bekliyorum" dedi.

 

KILIÇDAROĞLU: MÜLTECİLERİ GÖNDERECEĞİM

 

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs'tan sonra ilk kez kameralar karşısına geçti. Kampanya ekibi ile yollarını ayıran Kılıçdaroğlu, "Sana Söz" sloganı yerine "Karar Ver" sloganını kullanmaya başladı. Vaatlerinde de dikkat çeken değişimler vardı. CHP lideri bu kez sığınmacıların evlerine dönüşüne dair iki yıl zaman istemedi. Hemen vurgusu yaptı. "Ben iktidara gelir gelmez tüm mültecileri evlerine göndereceğim nokta" diye konuştu.

 

"TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE MASAYA OTURMADIM, OTURMAYACAĞIM"

 

Kılıçdaroğlu'nun ikinci tur öncesi milliyetçi söylemlerini artması kararlaştırıldı. Terörle mücadele vurgusu da yaptı. "Açık ilan ediyorum. Ben terör örgütleri ile masaya oturmadım, hiçbir zaman da oturmayacağım" ifadelerini kullandı.

 

 

Haber Paula Papureanu