Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

KUDÜS’ÜN DERİN TARİHİ BU KİTAPTA!

Yalova Belediyesi, huzura erilen ama huzur verilmeyen şehir olan Kudüs’ün hikayesini dinlemek için Erol Çalı’nın konferansına vatandaşlıların davetli olduğunu söyledi..

Kudüs’te ilk Türk izleri ne zaman görüldü? Hz. Yusuf ile Türklerin gizemli ilişkisi nedir? Kudüs’e ilk mabedi kim yaptı? Hz. İbrahim ve Kudüs arasındaki bağ… Hz. İsa Kudüs için beddua etti mi? Filistinliler Arap mıdır? Kudüs neden bütün peygamberlerin durağı oldu? Hz. Muhammed Miraç için Kudüs’e geldiğinde Mescid-i Aksa var mıydı? Kudüs’ü kutsal yapan olaylar nelerdir? Persler ile Yahudilerin asırlardan beri süren dayanışmasının sırrı… Üç kutsal dine göre Kudüs’ün önemi nedir? Bunların hepsi Çarşamba günü saat 20,00’de soru cevap şeklinde RDKM de sizlerle..

Yalova Belediyesi Yürüyen Köşk Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında yer alan programlar aralıksız olarak devam ediyor. Erol Çalı, kaleme aldığı “Hüznün Başkenti Kudüs” adlı kitabında Kudüs’te yaşananları soru ve cevap şeklinde okuyucularıyla paylaşmıştı. Çalı’nın kitabını okuyan ya da okumak isteyen vatandaşların bilgilerini tazelemek ve soruların cevaplarını samimi bir dille söyleşi niteliğinde aktarmak isteyen Erol Çalı, Yalovalı vatandaşlarla buluşacak.

Raif Dinçkök Kültür Merkezi (RDKM) Özgecan Aslan salonunda 06 Aralık Çarşamba günü 20:00’da yapılacak olan konferans ücretsiz halka açık olacak. Halkımızı ‘Huzura erilen ama huzur verilmeyen şehir’ olan Kudüs’ün hikayesini dinlemek için Erol Çalı’nın konferansına bekliyoruz.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT