Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

Mama ve Kompos Merkezi gözbebeği oldu

Marmara Bölgesinde ilk ve tek olma özelliği taşıyan Altınova Belediyesi Kompost ve Sokak Hayvanları Mama Üretim Merkezine inceleme ziyaretleri devam ediyor..

Yalova Çiftlikköy Belediyesi teknik heyeti, Kompost ve Sokak Hayvanları Mama Üretim Merkezini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

İncelemelerde bulundular

Çiftlikköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Nuh Kutluca, İklim Değişikliği Ve Sıfır Atık Müdürü Emine Yeşim Aras, Yapı Kontrol Müdürü Orbay Öztürk ve Veteriner Naci Arık, Altınova Belediyesi Kompost ve Sokak Hayvanları Mama Üretim Merkezinde incelemelerde bulundular. Altınova Belediyesi Çevre Mühendisi Çağrı Gürol, Çiftlikköy Belediyesi yetkililerine tesis hakkında bilgi verdi.

Sıfır Atık Projesi

Tesisin Sıfır Atık Projesi çerçevesinde faaliyete geçtiğini ifade eden Altınova Belediyesi Çevre Mühendisi Çağrı Güro, “Tersanelerimizin yemek artıklarının çöpe gitsin istemiyoruz. Bu tesiste sokak hayvanlarımız için son derece kaliteli mamalar üretiyoruz.

Ücretsiz dağıtılacak

Tesisimizde aylık yaklaşık 1 ton aylık mamamız çıkacak. Bunun yaklaşık yüzde 20’sini kendi barınağımızda kullanacağız. Geri kalan yüzde 80’nini hayvan severlerimize ücretsiz olarak belli bir kota dâhilinde dağıtacağız” diye konuştu.

Kompost tesisinde ise pazaryeri ve bahçelerdeki sebze ve meyve atıklarından gübre üretiliyor. Bu gübreleri de vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıyoruz” diye konuştu.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT