Yerel Gündem Haber Girişi : 30 Aralık 2021 17:52

MARKETLERE YÖNELİK FİYAT DENETİMLERİ SÜRÜYOR

MARKETLERE YÖNELİK FİYAT DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Çınarcık Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, gıda ürünlerinin satıldığı dükkânlar ve market zincirlerinde raf ve kasa fiyatı denetimlerini sürdürüyorlar.

Çınarcık Belediyesi Zabıta ekipleri hafta boyunca gıda ürünlerinin satıldığı dükkanlar ve market zincirlerinde raf ve kasa fiyatı denetimlerini sürdürüyorlar.

Satılan her türlü ürünün gramajı, fiyat ve irsaliye karşılaştırması, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında inceleme yapan ekiplerimiz, döviz kurundaki düşüşün ürün fiyatlarına yansıyıp yansımadığını da kontrol ettiler.

Alışveriş sepetine farklı ürünler koyarak kasaya giden zabıta ekipleri, etiket fiyatları ile kasadaki fiyatların eşleşip eşleşmediğini karşılaştırdı.

Çınarcık Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan denetimlerde, gıda, genel temizlik, fiyat etiketi, etiketlerin mevzuata uygun olup olamadığı ve reyonlarda bulunan ürünlerle kasadan geçirilen ürünlerin fiyat karşılaştırmalarında, etiket ve irsaliyelerde fiyat farklılıkları tespit edildiği takdirde raporu, Ticaret Bakanlığının ilgili birimlerine iletiliyor.

Vatandaşlarımızın daha rahat ve güvenilir piyasa şartlarında alışveriş yapabilmelerini sağlamak maksadıyla Çınarcık Belediyesi Zabıta ekipleri denetimlerini belirli periyotlarla devam edecekler.