Yerel Gündem Haber Girişi : 25 Mayıs 2023 15:19

MELİH TUĞTAĞ YALOVA’DA KİTAPSEVERLERLE BULUŞTU

 

Yalova Belediyesi, ‘Gelenekten Geleceğe’ sloganıyla geçtiğimiz yıl başlattığıİbrahim MüteferrikaSezonu’nda birbirinden önemli şair, yazar, düşünür ve alanında uzman kişileri Yalova’da ağırlamaya devam ediyor.

 

İbrahim Müteferrika adı altında yazar-okur buluşmaları düzenleyen Yalova Belediyesi, Kitap Fuarı’nı 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında gerçekleştiriyor. Yazarlarla söyleşi kapsamında da Kent Müzesi’nde söyleşiler sürüyor. Bu kapsamda çocuk kitabı yazarı Melih Tuğtağ, sevenleriyle buluştu. Tuğtağ, Kent Müzesi’nde düzenlenen söyleşide yayımladığı kitapların sırlarını öğrencilerle paylaştı.

Yalova Gaziosmanpaşa İlkokulu öğrencileri, Tuğtağ’ın kitabı ile ilgili merak ettikleri soruları kendisine sorma fırsatını yakaladı. Yazar Tuğtağ miniklerin sorularını büyük bir dikkatle cevapladı.Çocuğa göre edebiyat yaptığını ifade eden Tuğtağ, yazarlığa başlama sebeplerini de gelen konuklara anlattı. Hep yeni bir fikir yazmak istediğini belirten Melih Tuğtağ, söyleşi sonunda öğrencilerin aldıkları kitapları imzaladı.