Siyaset Haber Girişi : 14 Şubat 2023 11:03

MERAL AKŞENER'DEN DEVLETE ÇAĞRI

MERAL AKŞENER'DEN DEVLETE ÇAĞRI

İyi Parti Genel başkanı  Meral Akşener  depremin ilk dakikalarından sosyal medya hesabından vatandaşları depremzedeler için kan bağışı yapmağa çağırdı:

 

"Ülkemiz hepimizin içini yakan büyük bir deprem felaketiyle mücadele ediyor. Bu zorlu süreçte yaralılarımıza can olabilmek ve acılarımızı bir nebze olsun hafifletebilmek için bütün vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyorum".

 

Ardından deprem bölgesine giden Meral Akşener, depremzedelerle görüştü, vatandaşlarla yapılan görüşmeler zamanı göz yaşlarına hakim olamayan genel başkan yakınlarını kayıp eden, evleri başlarına yıkılmış vatandaşları kucakladı. Kameralara yansıyan kareler sosyal medya hesabından "Ana gibi, Türkiye'nin yaralarını saracak..." başlığı ile paylaşıldı.

 

"Ülkemizi derinden yaralayan depremin 1. haftasında Kahramanmaraş'tan sesleniyoruz. Dertleri bir nebze olsun derman olabilmek için buradayız. Türkiye'nin büyük ve iyi bir aile olduğuna inanıyoruz. İnşallah yaralarımızı hep beraber saracağız". -ifadelerini kullandı.

Daha sonra  genel başkan Meral Akşener sosyal medya hesabından üniversitelerin uzaktan eğitim kararı ile bağlı eleştiride bulunarak, bu kararın yanlış olduğunu bildirdi. Ama bu kes vatandaşlara değil, devlete seslendi:

 

"Mevcut bir krizi yeni krizler yaratarak çözemezsin! Zaten pandemi döneminde 2 sene kaybeden gençlerimizi, yeniden uzaktan eğitime terk etmeyin! gerekli internet altyapısı ve bilgisayar, tablet desteği olmadan gençlerimizi yine eğitimden mahrum etmeyin!"-dedi.

 

 

 

 

 

Haber Yazarı: Ülker Fermankızı

 

Haber Muhabiri Paula Papureanu