Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
eğitim

MEYVE AĞACI PROJESİYLE, öğrenciler meyveyi dalından koparıp yiyecekler!

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, beldedeki okulların bahçesine meyve ağacı dikti..

Meyve ağacı projesinin Yalova TEMA’nın önerisi ile gerçekleştiğini belirten Başkan Canbay, amaçlarının çocuklara doğa sevgisini aşılamak ve okullardaki çocukların dalından meyve yemesini sağlamak olduğunu söyledi.

GELECEĞE GÜZEL MİRAS BIRAKTILAR!

Beldedeki okulların bahçesine meyve ağacı diken başkan, okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte okulun bahçesinde fidanları toprakla buluşturdu. Dikim töreninde Yalova TEMA Vakfı Gönüllüsü Necla Güner de bulundu. İş Adamı Selami Doğancı tarafından ise Subaşı Okulu’na 250 adet süs ağacı dikildi..

Subaşı Belediyesi, beldede bulunan Subaşı Okulu ve Hacı Ali Saruhan Okulunun bahçesine meyve fidanı dikimi projesi başlattı. Proje kapsamında erik, mandalina, ayva, armut, elma, kumkuat ve şeftali olmak üzere farklı türlerde meyve ağaçları dikildi. Subaşı Okulu’nda başlayan ağaç dikimi, Hacı Ali Saruhan Okulundan devam edecek.

Bahçede gelecek nesiller için fidan diktiklerini belirten Yalova TEMA Temsilcisi Necla Güner, “Belki bizler, fidanları birlikte diktiğimiz öğrencilerimiz bunlardan yiyemeyeceğiz, fakat geleceğe iyi miras bırakmanın mutluluğunu yaşayacağız. Yarın bu fidanlar ağaç olunca buradaki öğrenciler gölgesinde kitap okuyup dinlenecek, hatta meyvelerden tadacaklar. Her şey geleceğimiz olan öğrencilerimiz için. Bizler onlara daha sağlıklı ve mutlu ortam sağlayarak onların başarılı olmalarını sağlamak istiyoruz” dedi.

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, okul bahçelerinin yeşillendirilmesi, ağaçlanması amacıyla hayata geçirilen proje ile çocuklara doğayı sevdirmeyi amaçladıklarını söyledi. Asıl amacın çocuklara bir fidanın nasıl yetiştiğini göstermek olduğunu belirten Canbay, “Fidanın, toprakla buluşması, gelişip ve büyümesi, çocukların bunu gözlemleyebilmesi ve ona sahip çıkabilmeleri, ileride daha duyarlı birey olmaları açısından büyük farkındalık oluşturacaktır. Bununla beraber meyveyi dalından koparıp yiyecekler. Umuyorum ki 4 yıl sonra burada okuyan yavrularımız bu ağaçların meyvelerinin tadına bakacaklardır” şeklinde konuştu. Başkan Canbay, ayrıca Subaşı Okulu’nun araç yolu kenarına İş Adamı Selami Doğancı tarafından bağış yapılan 250 adet süs ağaçlarının da dikildiğini vurguladı.

Subaşı İlkokulu Müdürü Taner Yeşilmurat talebimizi belediye başkanımız ve Yalova TEMA ile görüştük. Birlikte planladık. Okulumuzun bahçesine dikilen meyve fidanları ileriki yıllarda meyve veren ağaçlar olacaklar. Bizlere bu konuda destek veren Belediye Başkanımız Turan Canbay’a, Yalova TEMA gönüllülerine, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Fidanların bakımı ve korunması sorumluluğunu üstlenen öğrencilerin, doğa ve ağaç sevgisiyle yetişmesi ve bilinçlenmesi hedefleniyor” diye konuştu.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT