Yerel Gündem Haber Girişi : 15 Temmuz 2022 19:05

MHP YALOVA İL BAŞKANI NAMIK ÖZ'DEN, 15 TEMMUZ MESAJI

 

 

MHP Yalova İl Başkanı Namık Öz, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı

 

 

İl Başkanı Namık Öz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6'ncı yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, 15 Temmuz’un tüm dünyaya millet olma dersinin verildiği demokrasi zaferi olduğunu belirtti.

 

Öz açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

“Binlerce yıldır yaşadığımız bu coğrafyada nice savaşlar, nice afetler, nice yıkımlar yaşadık. Ve her defasında vatanımıza sahip çıktık. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal’in yaktığı bağımsızlık ateşinin özgürlük mücadelemizin son halkası olduğunu düşündük. Aradan geçen 1 asıra rağmen barış içinde yaşadığımız ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi hain bir saldırıya maruz kaldık. Kurtuluş Savaşı’nda Erzurumlu Nene Hatun’u, Maraşlı Sütçü İmam’ı, İzmir’i işgal eden Yunanlılara ilk kurşunu sıkan gazeteci Hasan Tahsin’i çıkaran bu bereketli topraklar; 15 Temmuz gecesi de darbecilere karşı ilk kurşunu sıkan Ömer Halisdemir’i, henüz 15’inde olan Halil İbrahim Yıldırım’ı, Engin Tilbaç’ı da bağrından çıkarmıştır.

 

O gece umutlarımıza, hayallerimize, özgürlüğümüze pranga vurulmak istendi. Yunus Emre’den, Mevlana’dan, Hacı Bektaş’tan, Hacı Bayram Veli’den, Pir Sultan Abdal’dan, Koca Sinan’dan beslenen bu toprağın evlatları zalimlere karşı istiklali ve istikbali için direndi.

 

Bütün dünya, bir milletin yurduna nasıl sahip çıktığına o gece bir kere daha şahit oldu. İşte sizler de bu ihaneti hatırlayın, çünkü hatırlamak ayakta kalmak, mücadele etmektir. Çünkü hatırlamak, vatanı savunurken bütün varlığı ile orada olmaktır.

 

Milletimiz o gece ayağa kalkarak sokağa çıktı ve sinsi duvarları, surları yıktı geçti. İnanan, savunan bir halkın önünde hangi güç durabilirdi ki… Zonguldak'lı bir işçi, Adana'lı bir çiftçi, Kars'lı bir öğretmen, Yalova'lı bir delikanlı, torunlarının büyümesini bekleyen dedeler, hayata annesinin eteğine sımsıkı sarılarak tutunmaya çalışan çocuklar hepsi sokaklarda, meydanlarda gücü zulme alet edenlerin karşısına bir bayrak gibi dikildi, 15 Temmuz akşamı yüreklerinin tam ortasına dayanan namlulara imanıyla karşı çıktı. Kimimiz şehrin herhangi bir yerinde bir namlunun ucunda gençliğini bıraktı, kimimiz arkasında gözü yaşlı ama mağrur bir eş, bir baba ve bir çocuk… Kimimiz hayatının her dakikasını birlikte geçirdiği kardeşiyle birlikte şehadet şerbetini içti.

 

İşte buradayız… Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz… 15 Temmuz gecesi Türk milletine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimizde ışık saçan, hain saldırıya karşı ilk “DUR!” diyen Genel Başkanımız Sn. Dr. Devlet BAHÇELİ’nin emrindeyiz.

 

Unutmayın! Parola VATAN, işareti DEVLET… Aldığımız her nefes, bize nöbet…

 

Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz FETÖ hain saldırısına korkusuzca direnen, kanlarının son damlasına kadar mücadele ederek destan destan büyüyen aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.

 

O zulmet dolu gecede fedakârca, kahramanca, ardını önünü düşünmeden hainlerin karşısına dikilen gazilerimize ve büyük Türk milletine şükran ve saygılarımı sunuyorum.”