Yerel Gündem Haber Girişi : 12 Ekim 2022 17:17

MİNİK İTFAİYECİLER, EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

 

MİNİK İTFAİYECİLER, EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

 

Altınova'daki minik öğrenciler, itfaiyeci kıyafetleri giyerek hem eğleniyor hem de öğreniyorlar.

 

Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği ekipleri, minik öğrencilere eğitimler vermeye devam ediyor.

 

Eğitimler veriliyor

 

 

İlkokul ve ortaokul öğrencileri 112 ihbar verme, deprem, tahliye, toplanma alanı, çıkan yangına nasıl müdahale edileceğini öğreniyor. İtfaiyeci kıyafetlerini giyen minik öğrenciler, ellerine aldıkları hortumlarla yangın söndürdü. Verilen eğitimlerle minik öğrencilere itfaiyecilik mesleği sevdirilirken, aynı zamanda Acil Durum 112 ihbar numarasını, İtfaiye olayı, yangın, deprem anında neler yapacakları öğretiliyor. İtfaiye kıyafetleri giyen Tatbikatla Yangın söndüren öğrenciler unutamayacakları bir gün geçiriyor.

 

“Çok şey öğrendik”

 

 

Keyifli bir gün geçirdiklerini ifade eden çocuklar, "Altınova itfaiyesine gelerek itfaiyeci kıyafetleri giydik. Elimize yangın söndürme hortumunu alarak çıkartılan küçük yangına müdahale ettik. 112 Acil Durum numarasına nasıl ihbar verilmesi gerektiği, asılsız ihbar vermemeyi, deprem ve yangın anında ne yapmamız gerektiğini, itfaiye hortumlarıyla su tutup küçük bir yangını söndürmeyi başardık. Burada çok şey öğrendik, aynı zamanda çok eğlendik" dediler.

 

Toplumun her kesimine eğitim

 

 

Eğitimlere önem verdiklerini ifade eden Altınova İtfaiye Amiri Süleyman Çavuşoğlu, “Altınova ilçemiz köylerine, işletmelere, kurumlara, öğrencilerimize eğitimlerimiz aralıksız devam ediyor. 2022 yılı 980 öğrencimize; itfaiye olaylarına müdahale, 112 Acil Durum numarasına ihbar detayları, doğal afetlerde, deprem anında, yangın anında neler yapılmasını gerektiğini, bina ve okul tahliyesi, toplanma alanın önemini, öğrencilerimize minik tatbikatlar yaparak öğretiyoruz.

 

“Mesleğimizi gelecek nesillere aktarıyoruz”

 

İtfaiyeciliği gelecek nesillere aktarmak için öğrencilere mesleğimizin detaylarını öğretiyoruz. Onlar burada hem itfaiyeciliği öğreniyor, hem eğleniyorlar, hem de keyifli zaman geçiriyorlar. İtfaiyecilik mesleğini öğreniyor. Biz gelecek nesillere itfaiyeciliği öğretiyoruz” diye konuştu.