Yerel Gündem Haber Girişi : 13 Eylül 2023 17:04

MİNİK ÖĞRENCİLERE 'HOŞGELDİNİZ ÇİÇEĞİ'

 

 

Altınova’da, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası, Vakıfbank İlkokulu’nda düzenlenen törenle kutlandı.

 

Ok, “Gözlerinizde güzel bir memleket, güzel bir Türkiye görüyoruz.”

 

Haber/Hanife CÖMEZ

Altınova Vakıfbank İlkokulu’nda düzenlenen 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası töreninde Vakıfbank İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri, 1. Sınıf öğrencilerine ‘Hoşgeldiniz’ çiçeği verdiler. Eğitim öğretim yılının başlama töreninin ardından ilçe protokolü, öğrencilerle bir araya geldi. Özellikle bu ilk kez ders başı yapan öğrencilerin heyecanına ortak olan protokol üyeleri, miniklerle sohbet ettiler.

 

26 okulda 445 eğitim kadrosu..

Altınova’da 5 bin 500 öğrencinin eğitim ve öğretime başladığını dile getiren Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, “2’si özel olmak üzere 6 anaokulu, 8 ilkokul, 9 ortaokul ve 3 lise olmak üzere toplam 26 okulda 445 eğitim kadrosuyla yeni eğitim ve öğretime girmiş bulunmaktayız. Eğitim alanında ilçemizde hiçbir noksanlık ve aksaklık bulunmamaktadır” diye konuştu.

 

Gelecek sizlerin..

Törende konuşan Altınova belediye Başkan Vekili Bilal Ok, “Yeter ki sizler okuyun, gelecek sizlerin. Sizlerin iyi yetişmesi lazım. Gelecek sizlerin, memleket sizlerin. Sizlerin gözlerinde güzel bir memleket, güzel bir Türkiye görüyoruz. Gözlerinizde; dünyaya, bölgeye hâkim olan, bölgesel güç olan, dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olan bir Türkiye’yi görüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Altınova Vakıfbank İlkokulu’nda düzenlenen törene; Altınova Belediye Başkan Vekili Bilal Ok, Altınova İlçe Emniyet Müdürü H. Kürşat Seçer, Altınova İlçe jandarma Komutanı J. Üsteğmen Fırat Zorlu, Tavşanlı Belediye Başkanı Mücahit Kaçar, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Katılımın geniş olduğu törenin ardından, Altınova Belediye Başkan Vekili Bilal Ok, daire amirlerini belediyede misafir etti.