Yerel Gündem Haber Girişi : 12 Eylül 2023 22:50

NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ, SANAYİ SİTESİ'NDE

 

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı ekpleri, toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan afişleri sanayi bölgelerine asdı.

 

 

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sanayi Sitesi'nde Metamfetamin Fotoblok Eğitim Modülü hazırlanarak bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarına başladı.

 

Haber/Hanife CÖMEZ

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Metamfetamin Fotoblok Eğitim Modülü çerçevesinde bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları gerçekleştiriyor.

Madde Kullanıcıları Profil Analizi (Narkolog ) verilene göre,daha çok sanayi bölgelerinde çalışan meslek guruplarının madde kullandığı tesbit edildi..

Yalova polisi, Narkolog Projesi çerçevesinde yapılan araştırmada madde kullanımının en yoğun meslek grubu olduğu tespit edilen sanayi sektöründe çalışan insanlara ulaşmak adına çalışma yürütüyor. Bu çerçevede, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı görevlileri Kirazlı Sanayi Sitesi yönetimi desteği ile bölgede bilgilendirme ve farkındalık çalışmalarını sürdürüyor.


 

Sanayi sitesinde bilgilendirme yapılıyor..
Uyuşturucu ve Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ile Mücadelede Kurumlar arası iş birliği çalışmaları kapsamında; Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Sivil Toplum Örgütleri ile bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları yürütülüyor.UYUMA Aplikasyonu kurulum ve kullanımı anlatılıyor..

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Eğitim görevlilerimiz tarafından Amfetamin Türevi Metamfetamin Maddesinin insan sağlığı ve organizma üzerindeki yıkıcı etkilerinin yanı sıra genel olarak uyuşturucu maddeler ve uyuşturucu madde bağımlılığı sorununun toplumu meydana getiren bireyleri sağlık, sosyolojik, fiziksel ve ekonomik yönden zayıf düşüren nedenlerin başında geldiği, Foto Blok Görselleri eşliğinde anlatılarak dikkat çekilmektedir. Etkinliklerde tamamen yerli bir yazılım olan ve uyuşturucu madde suçlarına dair bir bildirim paylaşım sistemi olan ‘Uyuma’ Aplikasyonu kurulum ve kullanımı hakkında da bilgilendirmeler yapılmaktadır” denildi.