Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Nice Yüzyıllara”

Yalova Kent Konseyi Başkanı

Yalova Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yaz<ılı bir açıklamada bulundu.

Kandemir yaptığı yazılı açıklamada; “Millet olarak şanlı tarihimizin çok önemli bir dönüm noktası olan Cumhuriyetimizin ilanının 100. yıl dönümünü gururla kutluyoruz. Her daim hür yaşamış milletimiz, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihte eşi görülmemiş bir zaferle kırmış; hürriyetinden, bağımsızlığından ve onurundan asla ödün vermeden gösterdiği bu mücadelesini Cumhuriyet ile taçlandırmıştır.

Bugüne kadar ülkemize, vatanımıza saldıran düşmanların hain emellerine birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla karşı koyan Aziz Milletimiz, milli ve manevi değerlerine yönelecek her türlü saldırıyı bundan sonra da aynı güç ve kararlılıkla ortadan kaldıracaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olarak nitelediği Cumhuriyetimizi daima daha ileriye taşımak için, tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız güçle millet olarak birbirimize kenetlenerek var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

“Yurtta Sulh Cihanda Sulh” ilkesiyle bize yol açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasıyla hareket eden milletimiz, her gittiği yerde barış ve de huzurun elçisi olmuştur. Dünya’da savaş halinde olan ülkelerin her biri yoksulluk içerisinde, ölümle iç içe yaşamaktadır. Bu da bizleri derinden etkilemekte ve de üzmektedir. En kısa zamanda savaş içerisinde olan topraklara barışın ve de huzurun gelmesini temenni ederiz.

Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere geçmişten günümüze vatanımız ve milletimiz uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, Tüm Yalovalı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” dedi.