Yerel Gündem Haber Girişi : 08 Eylül 2023 13:34

“OKUL YOLUNDA HER ŞEY YOLUNDA”

Trafik Şube, sürücüleri bilgilendiriyor   

 

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, motosiklet sürücüleri ile okul servis araçlarını kullanan şoförlere yönelik bilgilendirme broşürü dağıttı. 

2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve 2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı, 03.02.2021 tarihinde yürürlüğe girdi. 

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik kazalarından kaynaklanan can kayıplarının yüzde 50 oranında azaltılmasını hedefleyen Strateji Belgesi ve Eylem Planında belirlenen hedefler doğrultusunda motosiklet sürücüleri ve okul servis araçlarını kullanan şoförlere yönelik bilgilendirme çalışması gerçekleştirdi. 

Kamu kurum ve kuruluşları ile insanların yoğun olarak bulunduğu alanlara “KASKINLA YOL VER HAYATA” ile “OKUL YOLUNDA HER ŞEY YOLUNDA” sloganlarının bulunduğu afişler asıldı. 

Ayrıca 6 Eylül 2023 Çarşamba günü Yalova genelinde yaralanmalı trafik kazalarında büyük bir orana sahip olan motorlu kurye sürücülerine trafik ekipleri tarafından kaskın önemini anlatan bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.