Yerel Gündem Haber Girişi : 12 Eylül 2022 15:42

ORMAN PERİSİ KOOPERATİF ZİYARETİ

 

ORMAN PERİSİ KOOPERATİF ZİYARETİ

 

Uluslararası kadın toplumsal farkındalık ve aile Derneği üyeleri çavuşköy orman perileri kooperatifini ziyaret etti.

 

Uluslararası kadın toplumsal farkındalık Derneği üyeleri kooperatif ziyaretlerine başladı. Üyelerin katılımı ile gerçekleşen ziyarette kooperatif üyeleri ve KATFA DER. Üyeleri bir araya gelerek bilgi ve deneyim görüş alışverişinde bulundular.

 

Kooperatifleşme sürecini ve yola çıkış hikayesini anlatan kooperatif başkanı Gönül Uysal Erdoğan köylerde genç nüfusun azalmasından dolayı yaşadıkları sıkıntıları da dile getirdi. 

 

El ve güç Birliği ile kendisine güvenip yola çıkan arkadaşlarıyla çok güzel bir mekan oluşturan koparatif uyeleri el emeği ile hazırladıkları yiyecekleri arzu edenlerle buluşturuyor. 

 

 

Kooperatif başkanı Gönül hanım kahvaltı da verdiklerini belirterek peynirlerini de kendilerini ürettiğini dile getirdi. Kafta derneğinin ziyaretinden oldukça memnun kaldıkları da belirtti.

 

Dernek başkanı Nurten Anıl, 

 

Biz dernek olarak kadın dayanışmasını ön plana tutmayı kendimize görev edindik. Bu nedenle de emeğini ortaya koyan kadınları desteklemek için biz de elimizden geldiğince yanlarında olmaya çalışacağız. 

 

Bu nedenle de daha önceki dönemlerde yaptığımız kooperatif ziyaretlerinide (pandemi nedeniyle ara vermiştik) tekrardan gündeme almaya başladık bunun için de ziyaretimizi ilimizin doğusundan başlayarak hepsinde gerçekleştireceğiz. 

 

Dernek olarak kooperatiflerle işbirliği yapabilmek Güçbirliği yapabilmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. 

 

Diyen başkan Nurten Anıl, Bir günlük de olsa kadınların kooperatiften alışveriş yapmasına oradaki ürünleri deneyimlenmesine oradaki ürünleri satın almasına imkan sağlamak istedik. Duyanlar duymayanlara anlatarak kadınların ürünleri pazarlamasında destek olmak istedik. 

 

Orman perileri kooperatifi mekanı harika bir yerde kadınlar farkındalığını göstererek çok güzel dizayn etmişler tertemiz harika ürünler yapıyorlar. Bu güzel mekanda herkesin bu güzel yiyecekleri tatmasını tavsiye ediyorum. 

 

Anıl, Çok güzel ağırlandık, çok güzel insanlarla tanıştık birlikte güzel işler yapacağımıza da inanıyoruz tüm Yalova halkının bu güzel orman perilerinin varlığından haberdar olmasını diliyoruz. Diyerek kooperatiflere desteklerini ve tanıtımlarını süreceğini belirtti.