Yerel Gündem Haber Girişi : 09 Kasım 2022 21:04

ÖZLEMLE GEÇEN 84.YIL…

ÖZLEMLE GEÇEN 84.YIL…

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84.yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, siyasi ve askeri kişiliği, liderlik vasfıyla tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır” diyen Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Gerek Çanakkale’de, gerekse Kurtuluş Savaşı’nda liderlik zekası ile tüm dünyaya Türk’ün gücünü göstermiştir. Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti; siyasi, ekonomik ve askeri olarak coğrafyamıza ve dünya siyasetine yön vermektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletine bağımsızlıktan sonra en büyük armağanı cumhuriyeti kurarak vermiştir. Bugün özgür bireyler olarak hayatımızı idame ettiriyorsak bunu Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Kısa yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla dünya milletlerine örnek olan Atatürk’ün bize sunduğu değerleri korumak ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak için tüm gücümüzle çalışmalıyız.

Atatürk, “Yalova Benim Kentimdir” sözü ile şehrimize olan ilgisini yakından göstermiştir. Yürüyen Köşk, Atatürk Köşk’ü ve TİGEM gibi sayısız mirası Yalovamıza bırakmıştır. Çevreciliğe dikkat çektiği şehrimizde bizlere düşen görev emanetlerine sahip çıkmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 84. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle ve şükranla anıyorum” dedi.