Bilim ve Teknoloji Haber Girişi : 23 Aralık 2021 15:14

SANTEK, DEĞERLENDİRME TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

SANTEK, DEĞERLENDİRME TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Sanayi ve Teknoloji İş Birliği Kurulu (SANTEK) 2021 Yılı 2. Dönem Gündemli Değerlendirme Toplantısı 22 Aralık 2021 Çarşamba günü Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

Yalova Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Aydın Bakoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün SANTEK kapsamındaki çalışmaların sunumuyla devam etti., Yalova Makine İhtisas OSB Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Acar, Yalova Teknopark Genel Müdürü M.Yasin Gök ve Yalova Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli Mühendis Özkan Karakuş’un konuşmalarını gerçekleştirdiği toplantıda, Yalova Makine İhtisas OSB Mesleki Eğitim Projeleri sunumu ve Yalova Teknopark A. Ş. Kurulum Süreci Sunumu gerçekleştirildi.

Çalışmalar değerlendirildi


SANTEK genel değerlendirilmesi ve Yalova’da imalat sanayisinde kullanılan İthal mamullerin yerli İmalatçılardan tedarik edilmesine yönelik yapılan çalışmaların konuşulduğu toplantıda,
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü çerçevesinde ildeki OSB’ler nezdinde mesleki eğitim merkezlerinin kurulması iş süreçleri ve bu kapsamda güdümlü proje destekleri değerlendirildi.


Yalova Üniversitesi ve Yalova Makine İhtisas OSB iş birliği ile kurulan Yalova Teknopark A. Ş.’nin proje inşaat durumları tahsis talebinde bulunan firmaların portföyü ve devam eden çalışmalara ilişkin komisyon değerlendirildi.