Yerel Gündem Haber Girişi : 25 Temmuz 2022 23:34

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNDEN ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİNE ZİYARET

 

Yalova’da Şehit ve gazi ailelerinden oluşan 80 kişilik kafile Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret etti.

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Harp Malulû Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Yalova Şubesi tarafından Çanakkale gezisi düzenlendi. Düzenlenen geziye, Türkiye Harp Malulû Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Yalova Şube Başkanı Özcan İla, kahraman şehitlerimizin emanetleri şehit aileleri, kahraman gazilerimiz ve aileleri ile dernek üyeleri katıldı.

 

Çanakkale'de, savaşlarının gerçekleştiği alanları, şehitlikleri ve Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Çanakkale’de hizmete açtığı Şehit Aileleri ve Gazi Evi'ni ziyaret ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İki gün süren ziyareti değerlendiren Şube Başkanı Özcan İla, minnet duygularını ifade ederek, “Bir ulusun kuruluş kıvılcımını yakan ve bu uğurda hiç düşünmeden canlarını ortaya koyan tüm aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz! ‘Ordu yok!’ dediler, ‘Kurulur!’ dedi. ‘Para Yok!’ dediler, ‘Bulunur!’ dedi. ‘Düşman çok!’ dediler, ‘Yenilir!’ dedi. Ve dediklerini yaptı. O, Atatürk’tü!  Yedi düvele karşı iman ve inancıyla ‘Dur!’ diyen ve Çanakkale Zaferi’ni bizlere yaşatan tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Vatan size minnettar” şeklinde konuştu.