Yerel Gündem Haber Girişi : 28 Ocak 2022 12:02

ŞERİFE ANA İSTEDİ YALOVA BELEDİYESİ YOLU AÇTI

ŞERİFE ANA İSTEDİ YALOVA BELEDİYESİ YOLU AÇTI


Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağısı sonrası Yalova’da sorunlar bir bir çözülüyor. 60 yaşında belinde ve ayağında platin olan ve yürümekte zorluk yaşayan Şerife Ceylan’ın sosyal medya üzerinden yaptığı çağrı, Yalova Belediyesi tarafından karşılıksız bırakılmadı. 
Yalova merkeze bağlı Kirazlı Köyü, Güneş Sokak’ta ikamet eden Ceylan ailesi, 8 gündür şehre ulaşım sağlayamıyordu. Olumsuz hava şartları nedeniyle ekmek almaya bile gidemeyen Ceylan ailesinin sorununa belediye ekipleri yetişti. Kepçe ile küreme çalışmasıyla Güneş Sokak’ta yol açıldı. Yol küremenin ardından ekipler tuzlama çalışması yaptı. 
Şerife & Mustafa Ceylan çiftinin Yalova Belediyesi’ne yaptığı çağrı sonrası hem yol açıldı hem de Şerife annenin çağrısı karşılıksız kalmadı.
Çaylar Şerife Hanımın Sobasından
Yalova Belediyesi’nin yakın ilgi ve alakasından dolayı Şerife Ceylan kendi elleriyle sobasında demlediği çayı görevli ekiplere ikram etti. Şerife hanımın yolu açıldı ama yaptığı örnek davranış tüm personelimizi yüreklerini ısıttı.
Şerife Ceylan; “Önceden kar bu kadar yağmıyordu. Yağsa da eriyordu. Bende birkaç gün bekledim kar erisin diye. Ayağımda platin olduğu için kara basmaya korkuyorum. Yolumuz 8 gündür kapalı bir şekilde duruyordu. Sayın belediye başkanımız halk ile çok iç içe onları görünce bende şansımı deneyim dedim. Bu sebeple sosyal medya üzerinden iletişime geçtim. Sağ olsunlar, kısa sürede yolumuz açıldı. İtfaiye ekiplerine ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum” dedi.