Yerel Gündem Haber Girişi : 12 Eylül 2023 10:56

SİLPAGAR, M.AKİF YÜRÜYÜŞ YOLU ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

 

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar; Çiftlikköy’de yapılan yol yapım, yenileme ve parke taş tamiri çalışmaları ile ilgili vatandaşlara bilgilendirmelerde bulundu.

 

.. 'Millet Bahçesi ile yeşil kordonumuz arasında bağlantılar, dere üzerinden büyük köprülerle sağlanacak.'

 

.. 'M.Akif Ersoy Mahallesi Yürüyüş Yolu Projesi, Çiftlikköy sahilinde olduğu gibi yürüyüş ve bisiklet yolları yer alacak.'

 

Haber/Hanife CÖMEZ

BAŞKAN SİLPAGAR, M.AKİF YÜRÜYÜŞ YOLU ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

Çiftlikköy Belediyesi’nin M.Akif Ersoy Mahallesi’nde Kazımiye Deresi kenarında 800 metre uzunluğundaki yürüyüş yolu projesinde çalışmalar son hızla ilerliyor. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, M.Akif Ersoy Yürüyüş Yolu çalışmalarını ekibiyle birlikte yerinde inceledi.


 

BAŞKAN SİLPAGAR, “MİLLET BAHÇESİ İLE BAĞLANTILI OLACA.”.

Derenin diğer tarafında Millet Bahçesi’nin yer aldığını belirten Başkan Silpagar, “Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde geçmişten gelen bir yeşil alan sıkıntımız vardı. Bu mahallede yaşayan hemşerilerimizin kullanabileceği yeşil alan ve park sıkıntısını çözmek amacıyla Kazımiye Deresi Yan Yürüyüş Yolu ve Bisiklet Yolu Projemizi devreye aldık. Derenin diğer tarafında Yalovamızın gururu olacak Millet Bahçesi çalışmaları sürüyor. Bu tarafında da biz yürüyüş yolları, bisiklet yolu, sosyal donatı alanları ve parklarıyla insanlarımızın hoş vakit geçirebilecekleri bir düzenlemeyi hayata geçiriyoruz. Millet Bahçesi ile bizim yeşil kordonumuz arasında bağlantılar, dere üzerinden büyük köprülerle sağlanacak. Köprüler de yapılmış durumda. Biz de bu taraftaki çalışmalarımızı yapıyoruz. İnşallah birkaç ay içinde burasını tamamlayıp halkımızın kullanımına sunmak istiyoruz” diye bilgi verdi.


 

M.AKİF ERSOY YÜRÜYÜŞ YOLU PROJESİNDE ÇALIŞMALAR SON HIZLA İLERLİYOR..

Toplam 800 metre uzunluktaki M.Akif Ersoy Mahallesi Yürüyüş Yolu Projesi’nde tıpkı Çiftlikköy sahilinde olduğu gibi 4 metre genişliğinde yürüyüş yolu, 3 metre genişliğinde bisiklet yolları yer alacak. Dere kenarında oluşturulacak peyzaj alanları içinde oturma yerleri, banklar, çocuk parkları ve spor aletleri gibi donatılar yer alacak. Çalışmalar kapsamında altyapı kazı çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Başkan Silpagar, “Bu aşamadan sonra Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz dolgu ve yağmur suyu ızgaraları yapımına geçecek. Yağmur suyu için yol kenarlarına oluklar ve bordürler yapılacak. Yürüyüş yolu zemini sıkıştırılmış stabilize malzeme üzerine parke şeklinde olacak” dedi.