Bilim ve Teknoloji Haber Girişi : 15 Mart 2023 10:27

SNAPDRAGON 7 GEN 2 YONGA SETİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Bildiğiniz gibi şu anda mobil yonga seti pazarını temel olarak üç şirket domine ediyor. Apple, iPhonelarda kendi yonga setlerini kullanırken, Android tarafında ise Qualcomm ve MediaTek’in yonga setleri karşımıza çıkıyor. 

 

 

MediaTek daha çok bütçe dostu ve orta segment telefonların tercihi olurken, Qualcomm’un Snapdragon yonga setleri en iyi Android telefonların bile tercihi oluyor. Ancak Snapdragon sadece en üst segmente hitap ediyor. Orta segmentte de pek çok telefon Snapdragon yonga setlerinden güç alıyor. Gelen son bilgiler ise çok yakında bu Snapdragon yonga setlerine bir yenisinin daha ekleneceğini gösteriyor. 

 

 

Qualcomm, 17 Mart’ta düzenleyeceği yeni bir etkinlik için davetiyeleri göndermeye başladı. Amerikalı çip üreticisi, bu etkinlikte yeni Snapdragon yonga setini tanıtacak. Bu yonga setinin hangisi olacağı hakkında net bir açıklama yapılmamış olsa da bunun Snapdragon 7 serisinden bir yonga seti olacağı düşünülüyor. Daha spesifik olarak da Snapdragon 7 Gen 2’nin bu etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Hatırlarsanız Snapdragon 7 Gen 1, geçtiğimiz yılın ilkbahar aylarında piyasaya sürülmüştü. O yüzden bu serinin yenilenmesinin zamanı geldi diyebiliriz. 

 

 

Haber Paula Papureanu