Ulusal Gündem Haber Girişi : 09 Ağustos 2021 13:36

Son Dakika! MHP lideri Bahçeli: TYT baraj puan 140'a, AYT baraj puanın da 160'a çekilsin

Son Dakika! MHP lideri Bahçeli: TYT baraj puan 140'a, AYT baraj puanın da 160'a çekilsin

 

Son dakika! MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli salgın dönemi göz önüne alınarak üniversite sınavlarındaki baraj puanlarının aşağı çekilmesi gerektiği yönünde açıklamalar yaptı. Bahçeli açıklamasında, TYT baraj puanın 150'den 140'a, AYT baraj puanın da 180'den 160'a çekilmesi şeklinde teklifte bulundu.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli üniversite sınavları hakkında açıklamalarda bulundu. Resmi Twitter hesabından paylaşımda bulunan MHP lideri Bahçeli, "Türk gençliği bizim has bahçemiz, istikbal güvencemizdir. Onlar Türk milletinin yüz akları, yıkılmaz akıl ve ahlak kaleleridir. Gençlerimize ne yapsak, ne versek, neyi temin etsek biliyorum ki eksik ve yetersizdir. Çünkü her şeyin en güzeline, en gelişmişine layıktırlar." ifadelerini kullandı.

 

Bahçeli'nin açıklamalarının tamamı şöyle:

 

Türk gençliği bizim has bahçemiz, istikbal güvencemizdir. Onlar Türk milletinin yüz akları, yıkılmaz akıl ve ahlak kaleleridir. Gençlerimize ne yapsak, ne versek, neyi temin etsek biliyorum ki eksik ve yetersizdir. Çünkü her şeyin en güzeline, en gelişmişine layıktırlar.