Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

Subaşı Belediyesi, okullarda LGS deneme sınavı yaptı

Subaşı Belediyesi, belde sınırları içindeki okullarda eğitim gören 8. Sınıflara yönelik ücretsiz LGS deneme sınavı yaptı.

Liseye hazırlanan Subaşı Ortaokulu ve Hacı Ali Saruhan Ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri, Subaşı Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen bu deneme sınavında başarılarını ölçecekler.

Belde genelindeki okulların 8. Sınıflarında okuyan ve Liselere Geçiş Sınavı’na hazırlanan 110 öğrenci için Subaşı Belediyesi tarafından LGS deneme sınavı gerçekleştirildi. Belediye tarafından ilk kez düzenlenen, sınav müfredatına uygun şekilde gerçekleştirilen eş zamanlı deneme sınavında, öğrenciler sınava kendi okullarında girdiler.

Eğitime ve Öğrencilerimize Desteğimizi Sürdürüyoruz..
Öğrencilere sınav deneyimini yaşatmak için deneme sınavlarını düzenli aralıklarla yapacaklarını belirten Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, “Subaşı Belediyesi olarak eğitime ve öğrencilerimize desteğimizi her zaman sürdürüyoruz. Belediyemize ait Bilim, Kültür ve Sanat Merkezimizde de çocuklarımız derslerine çalışıyor ve bilgisayar laboratuvarında araştırma ödevlerini yapıyorlar. Bunun yanı sıra bugün belediyemiz tarafından ilk kez yapılan bir çalışmayı gerçekleştirdik. Bugün beldemizdeki okullarda 8.sınıflarda eğitim gören lise sınavlarına hazırlanan öğrencilerimize belediyemiz tarafından ilk kez ücretsiz bir şekilde deneme sınavı yaptık. Öğrencilerimizin başarıyı yakalayabilmesi için deneyim kazanması gerekiyor. Yaptığımız bu deneme sınavları öğrencilerimizdeki heyecanı azaltarak, üzerindeki baskıyı kontrol altına almasını öğretecek bir antrenman niteliğinde olacak. Umuyoruz ki deneme sınavları öğrencilerimizin başarısına katkı sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT