Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ekonomi

Subaşı Belediyesi’nden işçi çalışanlarına, yüzde 50 oranında zam!

.. ‘AMACIM ENFLASYONA ÇALIŞANIMI EZDİRMEMEMEK’

Subaşı Belediyesi’nde, belediye ile DİSK Genel-İş sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ek protokol kapsamında, belediyede çalışan kadrolu işçilerin maaşına yüzde 50 oranında zam yapıldı.

Subaşı Belediyesi ile DİSK Genel-İş sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi ek protokol görüşmelerinden yüzde 50’lik oranında zam kararı çıktı.

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, mesai arkadaşlarına 48 işçiyi kapsayan sözleşmenin imzalandığını duyurdu. 5 yıllık belediye başkanlığı sürecinde belediye çalışanlarını nasıl koruduysa bu sözleşmede de aynı şekilde koruduklarını söyleyen Başkan Canbay, bugüne kadar çalışanların alacaklarını günü gününe aldığını ve inşallah bundan sonra da günü gününe tahsil edeceklerini söyledi.

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, “Ekonomik olarak zor günler yaşadığımız ve yüksek enflasyonun getirdiği zor yaşam koşullarından belediye çalışanlarını bir nebze olsun rahatlatmak için DİSK Genel-İş sendikasıyla toplu iş sözleşmesi ek protokol toplantılarına başlamıştı. Görüşmelerin sonunda ortak paydada buluşan belediye ve sendika bugün düzenlenen toplantıda bir araya gelerek Subaşı Belediyesi emekçilerine mutlu haberi verdi. İmzalanan sözleşmeye göre, taban yevmiyeye yüzde 50 oranında zam yapıldı” ifadelerini kullandı.

Başkan Canbay: “En Düşük Maaş 21.500 Lira Oldu”

Yapılan zamla alakalı konuşan Yapılan zammın her iki tarafı da mutlu ettiğini belirten Başkan Turan Canbay, “İmkânlarımız dâhilinde iyi bir zam verdiğimizi düşünüyorum. Ben mesai arkadaşlarımın mutlu bir şekilde çalışmalarını sürdürmelerini istiyorum. Buradaki amacımız enflasyona çalışanımızı ezdirmemek, mesai arkadaşlarımızı mutlu ederek onları motive etmek. Çünkü arkadaşlarımız aldıkları paranın her kuruşunu hak ediyor. Bugüne kadar hak ettikleri ücret ne ise hep onu hedefledik. Sözleşmemiz hayırlı olsun. Çalışanlarımızı mutlu edersek iyi ve güzel işler yapabiliriz. Çalışma arkadaşlarımız da iyi ve güzel işler yaparsa da halkımızı memnun edebiliriz. Bizim görevimiz halkın yaşam kalitesini artırmak. Bunu hep birlikte başaracağız. Ben de emekten yana anlayışı olan biriyim. Bu sözleşmenin hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

DİSK Genel-İş Sendikası Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Ahmet Aslan, ücretlerin 6 aylık dönemlerde enflasyon oranına göre yeniden artırılacak olmasının önemli olduğunu vurguladı. Yeni sözleşme nedeniyle memnun olduklarını ifade eden Aslan, Başkan Canbay’a teşekkür etti.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT