Yerel Gündem Haber Girişi : 11 Ocak 2022 20:57

SULTANLAR SAKARYA’YI KOLAY GEÇTİ (3-0)

SULTANLAR SAKARYA’YI KOLAY GEÇTİ (3-0)

Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi 4.Grup’taki temsilcimiz Çiftlikköy Belediyespor, grubun iddiasız ekiplerinden Sakarya Gelişimspor karşısında evinde kolay bir galibiyet aldı. Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda oynanan mücadele 73 dakika sürdü. Sakarya Gelişimspor’u 3-0 yenerek liderliğini perçinleyen Çiftlikköy’ün Sultanları, şampiyonluk yolunda bir engeli daha aşmış oldu.

Oyuna Gülen Göl, Doğa Kayar, Ayşegül Külüşlü, Esma Ulu, Burçin Geyik ve yeni transferlerden Nihal Taşkın altılısı ile başlayan kırmızı siyahlılarda Antrenör Mihrican Deviren, ilerleyen dakikalarda bir diğer yeni transfer olan Simge Korkmaz’a da süre verdi. 23 dakika süren ilk seti 25-16 ile kazanarak 1-0 önce geçen Çiftlikköy’ün Sultanları, ikinci seti 25-18, son seti ise 25-17’lik skorlarla geçerek maçı 3-0’lık galibiyetle ve rakibine set vermeden tamamlamasını bildi. Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda oynanan mücadele 73 dakika sürdü.

Çiftlikköy Belediye ve aynı zamanda Çiftlikköy Belediyespor Başkanı Ali Murat Silpagar, iyi mücadele ve takım ruhuyla kazanmasını bilen takımı ve teknik ekibi üstün gayretlerinden dolayı tebrik ettiğini dile getirerek,  “Takımımızın bir üst lige yükselme hedefine doğru adım adım yürüyüşü sürüyor. İnşallah Çiftlikköy ve Yalova’ya en güzel hediyeyi lig sonunda 1.Lig’e yükselerek vereceğiz” diye konuştu. Kırmızı siyahlılar, önümüzdeki hafta Gölcük deplasmanında Cadence Gölcük İhsaniyespor’a konuk olacak.