Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

Sürdürülebilir Şehir Yalova Haftası stant aldı!


Sürdürülebilir Şehir Yalova Haftası temalı Yalova İklim Değişikliği Eylem Planı tanıtım toplantısı, Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.


Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılan İklim Değişikliği Eylem Planı tanıtım toplantısına, Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, İklim Değişikliği Başkanlığı İklim Değişikliği Uzmanı Neslihan Ağartan, kurum müdürleri ve konuklar katıldı.

“Yalova’mızı daha yaşanabilir ve çevre dostu bir şehir haline getireceğiz..”
Yalova İklim Değişikliği Eylem Planı Tanıtım Toplantısında açılış konuşması yapan Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya çevrecilik dersi verdiği Yalova’da, geleceğe yönelik önemli bir adımı atmaktan büyük bir gurur ve sorumluluk duyduğunu söyledi. Başkan Tutuk, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yaklaşırken, daha yaşanabilir, daha sağlıklı ve daha güvenli bir Yalova’nın gelecek nesillere miras bırakılması konusundaki kararlılığımızı bir kez daha vurguluyoruz. Yalova İklim Değişikliği Eylem Planı, bu sorumluluğun bilinciyle hazırlanan ve şehrimizin sürdürülebilirlik yolculuğunda önemli bir kilometre taşıdır. Yalova’mızı daha yaşanabilir ve çevre dostu bir şehir haline getireceğiz” dedi.

İklim Değişikliği Eylem Planı Tanıtım Toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı “İklim değişiklikleri üzerinde doğayla olan mücadelemiz, insan hareketleri bu değişiklikleri hızlandırıyor. Ve bu bizim gelecekteki yaşamımızı temelden etkileyecek bir değişmedir. Ülkemiz bu iklim değişikliklerine maruz kalmıştır. Dolayısıyla önümüzdeki dönemlerde gelecekte ve gelecek nesiller için daha yaşanılabilir ülke için bizim şimdiden olumsuz etkilerini azaltacak tedbirler almamız elzem görünüyor” şeklinde açıklamada bulundu.

“Küresel iklim değişikliği küresel olmaktan çıktı ve yerel bir soruna dönüştü.”
Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel “İklim Değişikliği uzun yıllar başına ‘küresel’ ifadesi gelerek kullanıldı. Son yıllarda özellikle ülkemizin yağış rejiminin değişmesi ile birlikte bu iklim değişikliği ifadesindeki ‘küresel’ kavramının kalktığını görüyoruz. Gerçekten artık Küresel İklim Değişikliği ifadesi küresel olmaktan çıktı ve bir yerel soruna dönüştü. Çünkü zamansız yağmurlar, sel baskınları ve heyelanlar artık sıkça duyduğumuz haberler arasında yer aldı” şeklinde konuşarak yerel yöneticiler olarak bu anlamda sorumluluklarının gereğini yerine getirme durumunda olduğunu ifade etti.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından İklim Değişikliği Başkanlığı İklim Değişikliği Uzmanı Neslihan Ağartan, İklim Değişikliği Eylem Planı Tanıtımı hakkında sunumunu yaptı.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT