Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

Tarımda derecelendirme dönemi başlıyor!

Teşvik Amacıyla Derecelendirme Dönemi..

Yalova İl Tarım Müdürlüğü tarafından kooperatifçiliği ve üretici birliklerini teşvik amacıyla derecelendirme döneminin başladığı açıklandı..

Tarımsal Amaçlı Kooperatifler, Üretici Birlikleri ve ıslah amaçlı yetiştirici birlikleri derecelendirme kapsamına alındı..

Başvuru yaparak 60 ve üzeri puan alanlar, birinci derece tarımsal amaçlı örgüt belgesi almaya hak kazanarak, tarımsal desteklemelerde ayrıcalık, faiz indirimi, organizasyonlara davet, karar alma süreçlerine katılım gibi imkanlardan yararlanacak..

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığınca hazırlanan tarımsal amaçlı örgütlerin derecelendirilmesine ilişkin yönetmeliğin, resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini açıkladı.

Yönetmelikle tarımsal amaçlı örgütlerin, Bakanlık tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde derecelendirmesine ilişkin esaslar açıklandı. Tarımsal amaçlı kooperatifler, tarımsal üretici birlikleri ve ıslah amaçlı yetiştirici birlikleri, derecelendirme kapsamına alınırken derecelendirme komisyonu, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü personelinden oluşacak.

Ayrıcalık tanınacak..

Başvuru yapanlardan 60 ve üzeri puan alanlar, ‘Birinci Derece Tarımsal Amaçlı Örgüt Belgesi’ almaya hak kazanacak. 60 ve üzeri puan alanlar, tarımsal desteklemelerde ayrıcalık, faiz indirimi, organizasyonlara davet, karar alma süreçlerine katılım gibi imkanlardan yararlanabilecekler.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, tarımsal amaçlı örgütler 1 Ocak-29 Şubat 2024 tarihlerinde Bakanlık internet sitesinde yer alan linkten veya e-Devlet üzerinden başvuru yapılabilecek.

İlgili Resmi Gazete

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT