Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Foto Galeri
Foto Galeri

Tehditlerin başladığı bir siyaset ortamında biz yokuz diyen YELE’den, DEV PROJELER!

https://youtube.com/shorts/AeV5Lr4Dzi0

CHP Adayı Adil Yele ceketini çıkardı kolları sıvadı, Çiftlikköy halkına projelerini anlattı..


Bizim siyaset anlayışımızda tehdit diye bir şey yok. Tehditlerin başladığı bir siyaset ortamında ise biz yokuz!

Cumhuriyet Halk Partisi Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Adil Yele, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde projelerini ve belediye meclis üyelerini yoğun katılımlı bir toplantıyla tanıttı.

  • Yeni gençlik merkezi..
  • Etibank’a sosyal tesis..
  • Her alanda projeler..
  • Mokamp’a marka proje..
  • Ulaşım sorunu ortadan kalkıyor..
  • Akıllı belediye binası..

Çiftlikköylülere şu cümlelerle söz verdi: “Çiftlikköy halkının 5 kuruşunu kimseye heba etmeyeceğiz. İsrafı önleyeceğiz. O israf edilenleri vatandaşa hizmet olarak sunacağız.”

Çiftlikköy Belediye Düğün Salonu’nu hıncahınç dolduran kalabalığa projelerini aktaran Başkan Adayı Yele, vizyonu sadece personel maaşı ödemek olan bir zihniyete, Çiftlikköy Belediyesi’nin emanet edilemeyeceğini söyledi..
Seçim kampanyasını yoğun bir hızla sürdüren CHP Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Adil Yele, belediye ve il genel meclis üyesi adaylarıyla projelerini düzenlediği geceyle tanıttı. Çiftlikköy Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen programa CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, İl Başkanı Erdem Doğancı, Çiftlikköy İlçe Başkanı Savaş Kaşıkçı, il ve ilçe yöneticileri, belediye ve il genel meclis üyesi adayları ve yüzlerce Çiftlikköylü vatandaş katıldı.
Vatandaşların büyük ilgisiyle sahneye eşi Yeşim Yele ile birlikte çıkan Adil Yele, 5 yıl içerisinde gerçekleştireceği projeleri aktardı. Yele, vizyonu sadece personel maaşı ödemek olan bir zihniyete Çiftlikköy Belediyesi’nin emanet edilemeyeceğini belirterek “Maaşları da tıkır tıkır ödeyeceğiz, hizmetleri de tıkır tıkır yapacağız. Çiftlikköy’ü layık olduğu yere getireceğiz” dedi.

Hizmet odaklı sosyal ve kültürel belediyeciliği Çiftlikköy’e ulaştıracağız..


Tehditlerin başladığı bir siyaset ortamından söz eden Yele, “Bizim siyaset anlayışımızda tehdit diye bir şey yok. Biz hizmet odaklı sosyal ve kültürel belediyeciliği Çiftlikköy’e ulaştıracağız. Çiftlikköy halkı bunu görecek. Önümüzdeki günlerde kardeşçe, birliktelik içerisinde herkese, her bölgeye eşit hizmet anlayışını Çiftlikköy görecek. Çiftlikköy kazanacak, Çiftlikköylü kazanacak” diye konuştu.
Başkan Adayı Yele, plan ve projelerinin her şeyi ile hazır olduğunu ve 10 mega projeyi 5 yıl içerisinde yapma iradesini ortaya koyduğunu vurgulayarak Çiftlikköylülere şu cümlelerle söz verdi; “Çiftlikköy halkının 5 kuruşunu kimseye heba etmeyeceğiz. İsrafı önleyeceğiz. O israf edilenleri vatandaşa hizmet olarak sunacağız.”
Vatandaşımızın isteği bizim boynumuzun borcu oldu. Bunların hepsini listeledik hepsini çözüm haline getirdik diyen Yele, projelerini anlattı.


Mokamp’a marka proje..

İlk olarak Mokamp arazisinde yapılacak projeden başlayan Yele, buranın yaz-kış hizmet vereceğini ifade ederek şunları söyledi; Yaşayan bir Mokamp için kolları sıvadık. Mokamp’ta doğaya zarar vermeden seçkin markaların yer aldığı kafeteryalar ve sosyal tesislerin olduğu bir proje geliştirdik. Aynı zamanda belediyemize ait gençler ve kadınlara yönelik sanat kurslarının yer aldığı atölye ve çalışma alanları yer alacak. Burayı bir cazibe merkezi haline getirip 7/24 kullanılabilir bir alan inşa edeceğiz” dedi.
Yele, her seçim döneminde söylenen ve Çiftlikköy’ün ihtiyacı olan balıkçı barınağına da projeleri arasında yer verdi. Önümüzdeki dönem balıkçı barınağını inşa edeceklerinin müjdesini veren Yele, “Yıllardır söz verilen ancak yapılmayan balıkçı barınağını biz hayata geçireceğiz. Amatör balıkçılarımızın kuracağı kooperatifle deniz kenarındaki tüm balıkçı ve hobi teknelerini tek bir alanda toplayacağız. Aynı zamanda çevresinde sosyal donatı alanları inşa edeceğiz. Hem bölgedeki küçük teknelerin kullanabileceği hem de denizin kullanılabileceği mavi bayrak alınabileceği bir peyzaj projemiz var.”


Akıllı belediye binası..
Mevcut belediye binasının 30 yılı aşkın bir süredir kullanıldığını ve yapıldığı zaman nüfusun 7-8 bin civarında olduğunu şimdi ise 50 bini aştığını yani belediye binasının işlevini yitirerek yetersiz kaldığını söyledi. Yele, “Akıllı bina sistemi ile kendi enerjisini kendi üreten bir belediye binası yapacağız. İçinde hem belediye personeli hem de halkın kullanacağı bir kreş, anaokulu, bir de kadınlarımızın kullanacağı spor salonu olacak. Belediye binamızın kapısını saat 17.30’da kapatmak istemiyoruz. Onun için içerisinde bir kafenin de olacağı akıllı bir belediye binası inşa edeceğiz. Çünkü artık Çiftlikköy büyüdü. Artık ihtiyaca cevap vermeyen belediye binamızı çağın gereklerine uygun akıllı bina konseptinde yeniden inşa edeceğiz. Yeşil alan düzenlemeleriyle belediye binası, marka bina haline gelecek” şeklinde konuştu.


Ulaşım sorunu ortadan kalkıyor..
Siteler Mahallesi’ndeki ulaşım sorununa da çözüm getireceklerini vurgulayan Yele, bölgeye değer katacak projesini açıkladı: “Siteler Mahallemizin Çiftlik Mahallesi ile bağlantısını Basrioğlu civarına inşa edeceğimiz yonca kavşak projesi ile çözüyoruz. Karayolunun her iki yakasındaki vatandaşlarımız kolay bir şekilde karşıya geçebilecek, bundan esnafımız kazançlı çıkacak. Siteler mahallesi ve akabinde Etibank Tesisleri’nde yapacağımız projeye ulaşmak için de faydalı olacak. Kadınlara özel olarak Kadın Kıraathanesi inşa edecek. Sadece kadınlarımıza hizmet verecek, nezih ortamı ve uygun fiyatıyla belediyemiz tarafından işletilecek yeni bir sosyal tesis inşa edeceğiz. Sosyal tesis kadınlarımıza minimum kar marjıyla hizmet verecek, Anne Kart sahiplerine indirimli olacak. Özel günlerini orada kutlayacaklar. Bu da bölgemizde olmayan bir ayrıcalık.”


Yeni gençlik merkezi..
Mevcut kültür merkezinin 15-20 yıllık olduğunu ve bunu da yenileyeceklerini belirten Yele, şöyle devam etti: “Mevcut kültür merkezimizi yenileyerek gençlik merkezi haline getireceğiz. Gençlerimiz her şeyimiz onlara sahip çıkacağız. İçerisinde kütüphane ortamı olacak. Merkezimizde tamamen ücretsiz kullanılacak etüt merkezi, teknoloji odası, hobi alanları olacak. Merkezimizde ayrıca üniversiteye hazırlanan gençlerimize ücretsiz etüt desteği verilecek. Çiftlikköy merkezinde bulunan 23 Nisan Parkı’nı da yenileyeceğiz diyerek Meydan Park projesinin detaylarını verdi. Yele, “23 Nisan Parkı’nı baştan sona yenileyip, su parkları, yeşil alanları, sosyal donatıları ve kent mobilyalarıyla kent meydanı hüviyetine kavuşturuyoruz. ATM ihtiyacını da gideriyoruz. Bu sayede ilçe merkezimizdeki meydan sıkıntımız da tamamen gideriliyor.”


Etibank’a sosyal tesis..
“Etibank’ın belediye ait alanı için güzel bir proje hazırladık. Etibank’ta belediyemize ait 10 dönümlük alan içinde hem sosyal tesis hem de kır düğün alanı olarak hizmet verecek bir marka proje geliştirdik. Denize sıfır alanda inşa edilecek sosyal tesis, emeklilerimiz, öğrencilerimiz ve anne kart sahiplerine yüzde 30 indirimli olacak. Çiftlikköy’ün önemli eksiklerinden Kültür Merkezi için de bir çalışma yapacağız. Kültürel etkinliklerin düğün salonunda yapılıyor. Bu kapsamda Kültür Merkezi yapacağız. Çiftlikköy’de Yalova’da olmayan bir merkez yapacağız. Belediyemizin garajının bulunduğu alanda içinde 1000 kişilik tiyatro salonu, sergi salonları ve kurs alanları bulunan bir kültür merkezi inşa edeceğiz. Aynı zamanda belediyemize ait şehir tiyatrosunu kuracağız.
Ulaşımla alakalı yaşanan sıkıntılar var. Bu konuda da önemli bir proje yaptık. Hastane köprüsünün genişleyeceğinin müjdesini veriyorum. “Eski hastane çevresinden ilçemize girişlerde kullanılan tek aracın geçebildiği derme çatma köprü yerine çift şeritli yeni bir köprü inşa ediyoruz. Böylece ilçemize ulaşımda yaşanan önemli bir engeli de ortadan kaldırıyoruz. Sahil ve Mehmet Akif Mahalleleri arasında yaşanan ulaşım sorununu çift araçlık bir kavşak düzenlemesiyle gideriyoruz. Hemen ilçemizin girişinde yapacağımız alt geçitle iki mahalle arasındaki araç trafiği kolaylıkla sağlanacak.
Sultaniye Mahallesi’nin sıkıntılarının da yakından ele alıp, Sultaniye Mahallesi’nde büyük bir eksiklik olan aile sağlık merkezini biz hizmete geçireceğiz. Yapım maliyetleri tamamen belediyemiz tarafından karşılanacak aile sağlık merkeziyle Sultaniye halkımıza ilk kademe sağlık hizmeti verilecek.”


Her alanda projeler..
Yele, diğer projelerini şu şekilde sıraladı:
“Her mahalleden hastaneye ücretsiz ulaşım sağlayacağız. Çiftlikköy’e özel üniversite getireceğiz. Gençlerimize belediye bünyesinde istihdam ofisi kuracağız. Bu ofis bölgedeki küçük, orta ve büyük ölçekli fabrikaların ihtiyaçları olan personelin eğitilmesi anlamında sertifika programları dahilinde gençlerimizi geliştirecek ve iş imkanı sunacak. M. Akif, Çiftlik ve Sultaniye pazar yerleri inşa edeceğiz. Annelerimiz başımızın tacı. Anne Kart ile mama, bez ve indirim desteği sağlayacağız ve belediyemizin tesislerinde yüzde 30 indirim sağlayacağız. Fırıncı esnafımızla halk ekmek uygulaması yapacağız. Her mahalleye açacağımız sosyal tesislerde emekli ve öğrencilere yüzde 30 indirim sağlayacağız. Eğitimde eşitlik için ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye desteğinde bulunacağız. Belediye çalışma sistemini ‘vatandaşa hızlı hizmet’ adı altında bazı birimlere evden çalışma imkanı sağlayacağız. Belediyeye geldiğimiz ilk gün Ruhsat Müdürlüğü’nü kuruyoruz.
Vatandaş, müteahhit, esnaf herkesin yararına olacak. Ruhsat 1 ayda, iskan 15 günde çıkacak. Sistem kurulduktan sonra daha da hızlanacak. Ruhsat ve iskan kişiye odaklı değil, sisteme odaklı hale gelecek. Evde sağlık ve yaşlı bakım hizmeti sunacağız. Vatandaşımızın ayağına biz gideceğiz. Üniversite öğrencilerine burs desteği vereceğiz. Sokak hayvanları konuk evi ve hayvan oteli yapacağız. Kapalı pazar yeri düzenleme yapılacak ve yer altı otoparkı yapacağız. Belirli bölgelerde gençlere ücretsiz interneti sunacağız. Spor salonunu tamamlayacağız. Bölgemizdeki spor kulüplerimizin kendi ilçesinde antreman yapacağı bir ortam oluşturacağız. Çiftlikköy Atatürk Stadyumu yenilenecek. Gençlerimizin kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunmaları çok önemli bu konuda onların en büyük destekçisi olacağız. Futbolda altyapıya Altınordu modelini Çiftlikköy’e getireceğiz. Voleybol takımımızın Süper Lig’e çıkması için elimizden gelen her imkanı kullanacağız. Gacık’a mesire alanı ve vatandaşların ailesiyle gidebileceği tematik park açacağız. Sultaniye’ye meydan düzenlemesi, düğün alanı yapacağız. Aşağı Gacık’a mescit yapacağız. Beşyüzevler Kültür Merkezi’miz var oraya Balkan evi oluşturacağız. Beşyüzevler mezarlık ve çevre düzenlemesi yapacağız. Yine Beşyüzevler’de düğün alanı modernleştirilecek. Beşyüzevler, üst taraftaki park düzenlenecek. Kuruluş Festivali’ni yeniden yapacağız.”
Adil Yele konuşmasının ardından tek tek belediye ve il genel meclisi üyelerini tanıttı.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT