Yerel Gündem Haber Girişi : 07 Eylül 2023 10:30

TEMİZLİK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Yalova'da kumsallar her sabah temizlenerek, pürüssüz hale getiriliyor..

Yalova Belediye Başkan'ı Mustafa Tutuk’un talimatıyla, Yalova’nın cazibe noktalarından Gazipaşa Caddesi’nde ki  Akasya Plajı’nda günün erken saatlerinde çalışmalarına başlayan ekipler, yeni envantere eklenen sahil temizlik traktörü ve tırmık yardımı ile de çalışmalarına hız verdi.

 

Akasya Plajı’nda kent kimliğine yakışır şekilde yeniden düzenlenen kumsal, sabahın erken saatlerinde vatandaşların kullanımı için sürekli temizleniyor. Yalova Belediyesi envanterine eklenen kum temizleme traktörü yardımıyla yapılan çalışmalar, kısa sürede tamamlanıyor. Traktörün arkasında yer alan elek yardımıyla toplanan kum ve yüzeyindeki yabancı maddeler, kolaylıkla temizlenerek kumsalı pürüzsüz hale getiriyor.

“Yaz ayı boyunca çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdüreceğiz” diyen yetkililer; “Çalışmalarımızı her sabah rutin olarak gerçekleştiriyoruz. Belediyemiz envanterindeki traktör, kumsal temizleme ve yine kumsal temizlemede kullanılan tırmık ile günün erken saatlerinde temizlik çalışmalarına başlıyoruz. Yosunlara da geçit vermeyerek sahillerde birikmesinin önüne geçiyor, vatandaşlarımıza tertemiz bir kumsal sunmaya gayret ediyoruz” ifadelerine yer verdi.