Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

USULSÜZ SEÇMEN KAYDINA İTİRAZ!

Ak Parti ve CHP Taşköprü’de usulsüz seçmen kaydına itiraz etti..

Başkanlar gerekli mercileri, tespit edilen taşıma seçmenlerin seçmen listesinden silinmesi hususunda göreve davet etti!

Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde bulunan Taşköprü beldesinde yerel seçimlere iki buçuk ay kala, beldedeki sitelere ve belde merkezindeki bazı evlere, beldede yaşamayan seçmenlerin kaydedildiği tespit edildi. Ak Parti ve CHP Taşköprü belde teşkilatları İl Seçim Kuruluna itirazda bulundu.

İtiraz sonrası ortak bir açıklama yapan Ak Parti ve CHP Taşköprü Belde başkanları usulsüz seçmen kaydıyla mücadelede ortak bir fikir birliğine vardıklarını belirterek, bu konu hakkında basın açıklaması yayımladı. Açıklamaya göre; “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, Taşköprü Belediye Başkanını Taşköprü’de ikamet eden seçmenlerin belirlemesi amacıyla, taşıma seçmenlerin tespiti ve kayıtlarının silinmesi konusunda gerekli mücadeleyi birlikte yapma yönünde Adalet ve Kalkınma Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi Belde Başkanları olarak fikir birliğine vardık.

İki siyasi parti tarafından Taşköprü Merkez Mahallesi ve Yeni Mahalle Muhtarlıklarında askıya çıkarılan seçmen listelerinin incelenmesi sonucunda, seçim sonucunu doğrudan etkileyebilecek sayıda, hayatında hiç Taşköprü Beldesine gelmemiş kişilerin sanki Beldemizde ikamet ediyormuş gibi gösterilip isimlerinin askıya çıkarılan seçmen listelerinde yer aldığı tarafımızca tespit edilmiştir.

Ağırlıklı olarak Elmakent Sitesi, Başak Sitesi, Zuhal Kent Sitesi ve Taşköprü Merkez Mahallesinde bazı evlere misafir vatandaş olarak kayıt yapılmak üzere çok sayıda taşıma seçmen kaydı bulunmaktadır.

Örneğin Yeni Mahalle Arif Hikmet Kulunyar Caddesinde bulunan Elmakent Sitesinde sadece bir evde oturmadığı halde 11 adet taşıma seçmenin kayıtlı olduğu, aynı sitede başka bir evde ise farklı soy isimlerde 4’ü bayan 2’si erkek toplam 6 taşıma seçmenin kayıtlı olduğu tespit ettiğimiz evlerden sadece bazılarıdır” ifadeleri kullanıldı.

Taşköprü Belde Başkanları Tespit edilen taşıma seçmenlerin silinmesi hususunda gerekli itirazlarını, İl Seçim Kurulu’na dilekçe vererek yaptı. Başkanlar, “Buradan başta Sayın Valimizi, Çiftlikköy Kaymakamımızı ve Yalova İl Seçim Kurulu Başkanımızı tespit edilen taşıma seçmenlerin seçmen listesinden silinmesi hususunda göreve davet ediyoruz. Sürecin takipçisi olacağımızı, seçim sonucuna etkisi olabilecek tüm olumsuz ve hukuka aykırı durumların yine tarafımızca dikkat ve özenle takibinin yapılacağını kamuoyuna saygıyla sunarız” dediler.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT