Yerel Gündem Haber Girişi : 19 Eylül 2023 14:51

UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 11 KİŞİ YAKALANDI!


Yakalanan  11 kişiye, haklarında uyuşturucu madde ticareti yapmak, 6136 sayılı ateşli silahlar ve bıçaklar hakkında kanuna muhalefet suçlarından işlem gerçekleştirildi..

 

İstanbul ve Bursa’dan Yalova’ya uyuşturucu madde getirecekleri tespit edilen araçlar üzerinde yapılan aramalarda;


ZEYTİN ve GÖLGE eşliğinde ele geçirilenler:

  • lyrica sentetik ecza grubu tablet..

  • Esrar maddesi..

  • Metamfetaminve skunk maddeleri..

  • Ecstasy hap..

  • Sentetik kannabinoid maddesi..

  • Kokain maddesi..

  • Terazi, tabanca ve tabancalara ait fişek..


Haber/Hanife CÖMEZ

 

 

Suç Gelirleri kapsamında, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 271 bin 900 Türk Lirası’na da el konuldu..

KANAAT HABER/ Uyuşturucu operasyonunda Yalova, Bursa ve İstanbul İllerinden olmak üzere toplam 11 şüpheli şahıs yakalanarak haklarında adli işlemler gerçekleştirildi. Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim Ekipleri tarafından Yalova genelinde uyuşturucu madde nakli, sevkiyatı ve ticareti yapan şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor.

271 bin 900 Türk Lirası’na el konuldu..

Ekipler tarafından yapılan çalışmalarda; İstanbul ve Bursa’dan Yalova’ya uyuşturucu madde getirecekleri tespit edilen araçlar üzerinde yapılan aramalarda; araçların içerisinde bulunan şüpheli şahıslar Narkotim Ekipleri tarafından etkisiz hale getirilerek, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne nakledildi.

Narkotik Maddeler Arama Köpekleri Zeytin ve Gölge eşliğinde, T.Y. S.Y.E. İ.H.A. F.B.E. A.A. N.P. M.P. G.A. C.A. M.B.K. ile Y.K. isimli şüphelilerin araçları, ikametgâhları ve üzerlerinde yapılan aramalarda; 9 bin 688 adet Lyrica Sentetik Ecza Grubu Tablet, 769.88 gram Esrar Maddesi, 148.21 gram Metamfetamin Maddesi, 85.10 gram Skunk Maddesi, 40 adet Ecstasy Hap, 7 gram Sentetik Kannabinoid Maddesi, 4.11 gram Kokain Maddesi, 1 adet hassas terazi, 4 adet tabanca, 54 adet tabancalara ait fişek ile ele geçirildi.

 
11 şüpheli şahıs yakalandı

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından haklarında uyuşturucu madde ticareti yapmak ve 6136 sayılı ateşli silahlar ve bıçaklar hakkında kanuna muhalefet suçlarından işlem gerçekleştirilen T.Y. İ.H.A. N.P S.Y.E. F.B.E. A.A. M.P. G.A. C.A. isimli şüpheli şahıslar adli makamlara sevk edildi. M.B.K ve Y.K. isimli şüpheli şahısların işlemlerinin Narkotik Şube Müdürlüğünce tamamlanması ile adli makamlara sevk edilecekler. Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından genişletilerek yürütülen Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçu kapsamında Yalova, Bursa ve İstanbul İllerinden olmak üzere toplam 11 şüpheli şahıs yakalanarak haklarında adli işlemler gerçekleştirildi.