Siyaset Haber Girişi : 12 Eylül 2023 00:43

VEKİLDEN İKTİDARA SERT ELEŞTİRİ

 

Celal Korkmaz bu konu meclise taşınmalı; "98 yılından günümüze kadar devam eden Yalova-Armutlu Karayolu 25 senedir niye bitmedi. Bitmemesi ve ihale gecikmeleri hakkında yaptırımlar zayıf mı kalıyor yoksa..”

 

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Bülent Kaya’dan iktidara karşı sert eleştiriler..

 

TÜRKİYE İYİ YÖNETİLMİYOR

     

Haber/Hanife CÖMEZ

..'25 yılı aşkın süredir hala bitirilemeyen Yalova-Armutlu Karayolu ihalesinin bu ülkeye maaliyetinin ne..? '

..'Kullanılamayan bir yol için 25 senedir harcanan para, Ülke ve Yalova ekonomisine büyük ölçüde zarar veriyor..!'

Saadet Partisi Yalova İl Başkanı Celal Korkmaz tarafından Yalova Uygulama Oteli’nde düzenlenen kahvaltılı programda soru-cevap şeklinde basın açıklaması gerçekleştirildi..

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Bülent Kaya’nın da katıldığı basın açıklamasına, sivil toplum kuruluşları ve medya mensupları katılım sağladı.

 

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Bülent Kaya, İl başkanı Celal Korkmaz, Merkez ilçe başkanı Kazım Demir katılımıyla gerçekleştirilen, STK ve Medya Buluşmaları programına; Siyasi Parti Temsilcileri, Yalova Kent Konseyi Başkanı, Oda Başkanları, Dernek Başkanları, Vakıf Başkanları ve basın mensupları katıldı.

Gerçekleşen kahvaltılı medya buluşmasında Saadet Partisi Yalova İl Başkanı Celal Korkmaz herkesi tek tek selamlayarak açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Saadet Partisi Genel Merkezi’nin düzenlediği ve 81 ilde gerçekleşmesi hedeflenen, medya buluşması programında Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Bülent Kaya bir konuşma gerçekleştirerek katılımcıların görüş ve önerilerini aldı.

İl Başkanı Celal Korkmaz, “Genel Başkan Yardımcımıza söz vermeden önce, 25 yıldır kanayan bir yaraya parmak basmak istiyorum. Yalova Armutlu karayolu 25 yıldır bitirelemiyor. Vekilimizden rica ediyorum bu konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündeme getirin. Acaba projemi yanlış, başka bir şey mi var, bunları arz ediyorum "dedi.

 

Daha sonra Vekil Kaya, konuşmasına başlayarak, iktidarı ve ülkedeki mevcut ekonomi durumla ilgili oldukça sert açıklamalarda bulundu.

81 İli kapsayan Saadet Partisi Milletvekilleri ile Buluşuyoruz” programları kapsamında, ülke ve parti genelinde merak edilen soruları cevaplamak adına Yalova İlinde olduğunu belirten Vekil Kaya konuşmasına şu şekilde devam etti: “Türkiye senelerdir kötü bir ekonomi yönetimi ile maalesef yoksullaştırılmıştır ve kamu kaynakları ihaleler yolu ile veya bir kısım yandaşa verilerek bu noktaya gelinmiştir. Bu düzen artık bu şekilde sürdürülemez. Ülke üzerinde uygulanan kutuplaştırma sebebi ile ekonomi ile ilgili çalışmalar göz ardı ediliyor. İl Başkanımızın yaptığı giriş konuşmasında ifade ettiği gibi 25 yılı aşkın süredir hala bitirilemeyen Yalova-Armutlu Karayolu ihalesinin bu ülkeye maaliyetinin ne olduğu, bu yatırımın hala daha bir sonuca ermediği için kullanılamayan bir yola 25 senedir harcanan paranın ülke ve Yalova ekonomisine büyük ölçüde zarar vermiş olduğunu söyleyebiliriz. Gerçekleştirilen seçim süreci hakkında kamu kaynaklarının şimdiye kadar hiç olmadığı kadar fazla kullanıldı. Enflasyonun her geçen gün artması ve her şeyin iki katı oranda zamlanmasına sebep olarak iktidardır. Ülke ekonomi anlamında büyük sıkıntı çekiyor.”

Pahalılık ve yükselen enflasyon konusunda açıklamalarda bulunarak iktidarın seçim vaatlerini gerçekleştirmediğini vurgulayan Kaya, “Seçim zamanlarında meydanlarda bağırarak vaatlerde bulunan kürsülerde sesini haykıran iktidar, iş sahaya inmeye, politikaya ve mecliste insanların yararına bir şeyler yapmaya geldiği zaman sessizliğe bürünüyor, güneş balçıkla sıvanmaz” dedi.

İttifakta kararları Sayın Erdoğan ile sayın Bahçeli'nin aldığını da sözlerine ekleyen Kaya, Cumhur İttifakı’nın faaliyet biçimini eleştirdi. Görüşmelerin ya sarayda, ya da Bahçeli’nin ofisinde bağlı kapılar arkasında gerçekleştiğini ve yapılan görüşmelerle ilgili basına bilgi verilmediğini söyleyerek bunu doğru bulmadığını ifade etti.

Anayasa Mahkemesi’nin kararları ile ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sert iddialarını göz önünde bulundurarak, AYM’nin kararlarının siyasileştirilmesi ile ilgili fikri sorulan Milletvekili Kaya, hukukun siyasileştirilmesini doğru bulmadığını söyledi. Gerçekleştirilen seçim süreci hakkında kamu kaynaklarının şimdiye kadar hiç olmadığı kadar fazla kullanıldığınında altını çizerek enflasyonun her geçen gün artması ve her şeyin iki katı oranda zamlanmasına sebep olarak iktidarı hedef gösterdi. Ve bir sıra sert iddialarda bulundu.

Soru-cevap şeklinde geçen programda, iktidara karşı sert iddialar, bir sıra katılımcılar tarafından itirazla karşılandı.

Kaya konuşmasını şu cümleyle bititrdi: “Seçimlerde 6 Parti ile koalisyon yaptık ve sorumluluklarımızı yerine getirdik. Birlikte yol yürüdüğümüz Millet İttifakı ortaklarımızı rencide edecek açıklamalardan kaçınıyoruz. Adaylarımızı eleştirme ortamına sokmak istemiyoruz ve yapmayacağız. Mecliste sahada daha çok görülen bir Saadet Partisi kadroları göreceksiniz.”
Program soru cevap şeklinde sona erdi.