Yerel Gündem Haber Girişi : 05 Ekim 2022 19:22

VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN ANLAMLI ETKİNLİK

 

VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN ANLAMLI ETKİNLİK

 

Yalova Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle güzel bir etkinliğe imza attı. Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde kurulan stantta, mama, demonte kedi ve köpek kulübesi ile kuş yuvası dağıtımı gerçekleştirildi.

 

Yalova Belediyesi, sokak hayvanlarına destek vererek onlara her şartlarda yardımcı olmaya devam ediyor. Yaz ve kış aylarında belirli periyotlarla sahipsiz sokak hayvanları için mama dağıtımı gerçekleştiren Yalova Belediyesi, şehir genelinde kurduğu kedi, köpek ve kuş yuvaları ile de can dostlarımızın barınma ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

 

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle anlamlı bir etkinliğe imza atan Yalova Belediyesi, Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde kurulan stantta can dostlarımız için mama dağıtımı gerçekleştirdi. 1 tona yakın mama dağıtımı gerçekleştirilen programda, kuruluma hazır şekilde kedi ve köpek kulübesi ile kuş yuvası dağıtımı da gerçekleştirildi.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından şu ifadelere yer verildi; “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde farkındalık oluşturmak adına sokak hayvanlarımız için mama, demonte kedi ve köpek kulübesi ve kuş yuvası dağıtımı gerçekleştirdik. Onların bir gün değil her gün yanındayız. Sokak hayvanlarını bir gün değil her gün hatırlayalım, onların dostumuz olduğunu unutmayalım. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun.”