Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Foto Galeri

YALOVA BELEDİYESİ CAMİLERE GEZİ DÜZENLEDİ

Yalova Belediyesi, kadınlar için İstanbul’un tarihi camilerine özel gezi düzenledi. Kadınlar, düzenlenen gezide; İstanbul’un tarihi camileri olan Ayasofya, Eyüpsultan ve Sultanahmet Camilerini gezdi.

İstanbul’un fethine kadar 916 yıl kilise, 1453’ten 1934’te alınan kararla müze oluncaya kadar camii olarak kullanılan ve dünya mimarlık tarihinin günümüze kadar ayakta kalmış en önemli anıtları arasında yer alan Ayasofya-i Kebir Camii, çeşmesinden akan suyun kutsal sayıldığı, avlusunu asırlık çınar ağacının süslediği Eyüp Sultan Camii ve Sultan I. Ahmet’in emri ve Mimar Sedefkar Mehmet Ağa’nın ustalığıyla oluşturulan Sultan Ahmet Camii’ne yapılan ziyaretlerde vatandaşlar ibadet ederek bol bol fotoğraf çekti.

Camilere yapılan ziyaretlerle ilgili konuşan vatandaşlar, “Belediyemizin düzenlemiş olduğu gezi ile tarihi camilerimizi gezme imkanı bulduk. Tarihimizi gördük, inanılmaz bir atmosfer, çok duygulandık. Buraları görme imkanı sağlayan Belediye Başkanımız Mustafa Tutuk’a ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT