Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

Yalova Belediyesi şehri kış ayına hazırlıyor

Yalova Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi ekipleri, şehir genelinde kışa hazırlık çalışmalarına devam ediyor..

  • Şehri renklendirmek için birçok farklı bitki türünü kullanan Park ve Bahçeler Birimi ekipleri, her gün kentin farklı noktalarında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kışa hazırlık çalışmalarına devam eden Park ve Bahçeler Birimi ekipleri, sonbahar aylarında başlatılan çim biçme ve budama gibi çalışmaların ardından, peyzaj alanlarını kışa dayanıklı birbirinden renkli bitkilerle süslüyor.

Peyzaj mimarlarınca her bir park ve bahçe için ayrı ayrı hazırlanan projeler, saha ekiplerine aktarılıyor. Bitkilendirme çalışmalarına, parklardaki alanlara kaba tesviye yaparak başlayan ekipler, toprağı bitki dikimine hazır hale getiriyor. Ekipler tarafından toprağa kış ayları boyunca kenti süsleyecek olan bitkiler dikiliyor. Çim kaplamaları zarar gören alanlara da çim tohumu atılarak zemin yeniden yeşil bir görünüme kavuşturuluyor.

Park ve oyun gruplarında bakım ve onarım çalışmalarını da kademeli olarak yürüten ekipler, ağaç ya da çalı gibi bitkileri de budayarak şekil veriyor. Her gün kentin farklı noktalarında çalışma yürüten ekipler, şehri renklendirmek için aralarında çiçek, çalı ve ağaçların bulunduğu birçok farklı bitki türünü kullanıyor. Şehrin giriş çıkışları, ana arterler, kavşak ve refüjlere toplamda 120 bin çuha çiçeği, menekşe ve saksılara da sarkık menekşe dikimi gerçekleştiriliyor.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT