Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
eğitim

YALOVA BELEDİYESİ’NDEN 17 MAYIS DÜNYA GERİ DÖNÜŞÜM GÜNÜ

Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, çevre ve geri dönüşüm konusundaki farkındalığı artırmak ve çocuklara çevreci yaşam tarzını teşvik etmek için 17 Mayıs Dünya Geri Dönüşüm Günü ’nünde bir dizi etkinlikler düzenledi.

Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, 17 Mayıs Dünya Geri Dönüşüm Günü’nü kutlamak için çeşitli etkinlikler düzenledi. Gaziosmanpaşa İlk Öğretim Okulu 2-A sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Gökçe Sevik Kutrup eşliğinde, atık malzemelerden yaptıkları şapkalar ve başkana hediye etmek için hazırladıkları geri dönüşüm çiçekleri ile Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel’i ziyaret etti.

Başkan Gürel, öğrencilerin yaratıcılığını takdirle karşılayarak, “Geri dönüşüm, çevremiz için büyük önem taşıyor ve sizin bu hediyeleriniz, geri dönüşümün ne kadar yaratıcı ve eğlenceli olabileceğini gösteriyor. Bu güzel armağanınız için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Ziyaret sonrasında Başkan Mehmet Gürel, çocuklara çeşitli hediyeler takdim edip günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Öğrencilerin ziyareti ve Başkan Gürel’in teşekkürleriyle başlayan program, daha sonra etkinlik alanına geçişle devam etti. Katılımcılar, geri dönüşümün önemi hakkında bilgilendirici atölye çalışmalarına katıldılar ve çeşitli etkinliklerle çevreci yaşam tarzını benimseme fırsatı buldular.

Bu etkinlikle, Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, çevre ve geri dönüşüm konusundaki farkındalığı artırmayı ve çocuklar başta olmak üzere tüm katılımcıları çevreci yaşam tarzını benimsemeye teşvik etmeyi amaçladı.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT