Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

Yalova Belediyesi’nden eğlenceli ambalaj projesi

Yalova Belediyesi, Avrupa Atık Azaltma Haftası’nda çocuklara çevre bilinci aşılamak ve sürdürülebilir ambalaj kullanımını teşvik etmek amacıyla “Eğlenceli Ambalaj: Geri Dönüştür ve Oyna!” adlı özgün bir proje başlatıyor..

Yalova Belediyesi’nin sürdürülebilirlik ve çevre bilinci konusundaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Avrupa Atık Azaltma Haftası’nda bu senenin konusu olan “Ambalaj Atıkları”, Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü dikkat çekici bir proje ile dahil oluyor.

“Eğlenceli Ambalaj: Geri Dönüştür ve Oyna” projesi, çocukların hem çevre dostu ambalaj kullanımını öğrenmelerini hem de geri dönüştürülmüş malzemelerden elde edilen ambalajları eğlenceli bir şekilde kullanmalarını hedefliyor.

Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır atık Müdürlüğü’nün, öğrencilere etkinlik veya eğitim sonrası verdiği hediyeler bu ambalajları içerisinde yer alacak.

Proje kapsamında, tekstil ve kâğıt atıklarından dönüştürülmüş kağıtlar çanta haline getirilecek. Bu ambalajların iç kısmı, bir boyama alanı olarak tasarlanacak. Böylece çocuklar sadece çevre dostu ambalaj kullanımını değil aynı zamanda yaratıcılıklarını da geliştirebilecekler. Kurum içerisinde başlayan bu kampanya, ilerleyen süreçlerde marka iş birlikleri ile daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

Avrupa Atık Azaltma Haftası boyunca, Yalova Belediyesi geri dönüşüm atölyesinde düzenlenecek etkinliklerde, çocuklar tekstil ve kâğıt atıkların nasıl dönüştürülerek kâğıt haline geldiğini öğrenecekler. Bu interaktif atölye çalışmaları, çocuklara sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmanın yanı sıra geri dönüşüm sürecini de deneyimleme fırsatı sunacak.

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, proje hakkında yaptığı açıklamada, “Bu proje ile çocuklarımıza sadece çevre bilincini aşılamakla kalmıyor, aynı zamanda onları yaratıcı düşünceye teşvik ediyoruz. Sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamak amacıyla çocuklarımızın bu projeye aktif olarak katılmasını bekliyoruz” dedi.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT