Yerel Gündem Haber Girişi : 22 Haziran 2022 20:29

YALOVA DEVLET HASTANESİ'NDE BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

 

Yalova Devlet Hastanesi, bölgede sağlık alanında önemli bir merkez olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Üroloji Uzmanları Uzm. Dr. Deniz İpek ve Uzm. Dr. Süleyman Sıtkı Uraloğlu tarafından ilk defa laparoskopik prostat ameliyatı yapıldı.

 

Yapılan tetkikler sonucu prostat kanseri saptanan 56 yaşındaki hasta E.K., Üroloji Uzmanları Uzm. Dr. Deniz İpek ve Uzm. Dr. Süleyman Sıtkı Uraloğlu tarafından ameliyat edildi.

 

 

İpek ve Uraloğlu, Yalova’da ilk kez laparoskopik yöntemle gerçekleştirilen prostat kanseri ameliyatı sonrası yaptıkları açıklamada, “iyi huylu büyük prostatlarda ve prostat kanserlerinde açık ameliyata gerek kalmadan Laparoskopik olarak Yalova Devlet Hastanesi’nde yapalabileceğiz. Laparoskopik ameliyatlarla hastalarımızın ameliyat sonrası daha az ağrı, daha az kanama ve daha hızlı iyileşmeleri sağlanmaktadır. Bu ameliyatların yapılmasında her türlü desteği eksik etmeyen Başhekimimiz Uzm. Dr. Recep Hacı’ya teşekkür ederiz. Artık hastanemizde de böbrek, mesane ve prostat ameliyatları Laparokopik olarak yapılabilecek” ifadelerine yer verdiler.

 

 

56 yaşındaki E.K. isimli vatandaş, laparoskopik prostat ameliyatı sonrası 3 gün içerisinde sorunsuz olarak şifa ile taburcu edildi.

 

Laparoskopik ameliyatlar, karın duvarından açılan iki üç delikten girilerek böbrek, mesane ve prostat için yapılan ameliyatlar. Artık Yalova Devlet Hastanesi’nde geçekleştirilen laparoskopik ameliyatlarla hastaların operasyon sonrası daha az ağrı, daha az kanama ve daha hızlı iyileşmeleri sağlanacak.