Yerel Gündem Haber Girişi : 15 Eylül 2023 12:48

YALOVA İÇİN KURAKLIK UYARISI!

 

 

Yağışların beklenen miktarda olmaması, şehirlerde kuraklık tehlikesini arttırdı..

Yapılan tahminler doğrultusunda, 10-14 gün boyunca beklenen basınç dizilimleri, Türkiye'ye yağışların gelmesini engelleyecek.

 

Haber/Hanife CÖMEZ

 

                         KURAKLIK İLE BOĞUŞAN İLLER ARASINA YALOVA'DA GİRDİ

 


KANAAT HABER- Meteoroloji Genel Müdürlüğü şehirlerin 14 günlük yağış tablosunu açıkladı. Kuraklık ile boğuşan Yalova, İstanbul ve Kocaeli'de,  14 gün boyunca yağmur yağmayacak.

Türkiye'de kuraklığın daha önce hiç bu kadar ciddi düzeyde olmadığını belirten uzmanlar su kullanımında dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi. Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla vatandaşları bilgilendiren Hava Forum, 4 gün boyunca Yalova, İstanbul ve Kocaeli'de yağış beklentisi olmadığını duyurdu.

 

Türkiye'nin kurak günlerine çare arandığını belirten Hava Forum, bir kötü haber daha vermek durumunda kaldığını belirtti. Yapılan tahminler doğrultusunda 10-14 gün boyunca beklenen basınç dizilimlerini yağışların Türkiye'ye gelmesini engelleyeceğini söyledi. İstanbul'da 10-14 gün boyunca Yağmur beklentisi olmadığını söyleyen uzmanlar umutlu bekleyişin Ekim ayına kaldığını ifade etti.